Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Niebezpieczne zabawy na torach

Data publikacji 07.05.2008

Dwaj 17-letni chłopcy odpowiedzą przed sądem rodzinnym i nieletnich za spowodowanie zdarzenia zagrażającego życiu lub zdrowiu wielu osób. Układali oni na torach kolejowych metalowe i plastikowe przedmioty, co mogło doprowadzić do tragicznych w skutkach zdarzeń.

Przed godziną 20:00 dyżurny świdwińskiej komendy został powiadomiony przez mieszkańca miasta o całym zdarzeniu. Mężczyzna przekazał, że na torach kolejowych w pobliżu ul. Łąkowej dwóch chłopców ułożyło plastikowe i metalowe przedmioty. Wskazał także kierunek, w którym odjechali oni na rowerach.

Kilka minut po tym jak chłopcy odjechali, przejeżdżał tam pociąg osobowy. Na szczęście pozostawionych na torach przedmiotów nie było dużo, a maszynista zdążył wyhamować skład. Dzięki temu nie doszło do uszkodzenia lub wykolejenia pociągu.

Chwilę później patrolujący miasto policjanci zauważyli chłopców, których wygląd odpowiadał podanemu przez świadka opisowi. Łukasz Ś. i Paweł H. zostali zatrzymani i rozpytani na okoliczność zdarzenia. Obaj 17-latkowie przyznali się do winy. Z komendy odebrali ich rodzice.

Teraz za spowodowanie zdarzenia zagrażającego życiu lub zdrowiu wielu osób odpowiedzą przed sądem rodzinnym i nieletnich w Białogardzie.
Powrót na górę strony