Aktualności

Szczęśliwy finał poszukiwań zaginionego mężczyzny

Data publikacji 07.04.2021

Świąteczny spacer po lesie mógł skończyć się tragicznie dla 35-letniego mężczyzny. Dzięki szybkiej interwenci i determinacji policjantów w przeczesywaniu ogromnego terenu leśnego mężczyzna został odnaleziony na mokradłach. Pomoc przyszła na czas, a poszukiwania zakończyły się szczęśliwie.

Około godz. 08.30 w poniedziałek Wielkanocny, 05.04.2021 r., oficer dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Świnoujściu odebrał zgłoszenie dotyczące zagubionego mężczyzny. Z przekazanych informacji wynikało, że 35-latek doznał uraz nogi i nie był w stanie poruszać się o własnych siłach, co uniemożliwiało mu wydostanie się z lasu. Reakcja na zgłoszenie była natychmiastowa. Wysłany na miejsce patrol miał utrudnione zadanie, ponieważ mężczyzna nie potrafił podać dokładnego miejsca, w którym się znajduje.

Policjanci najpierw przy pomocy nawigacji GPS w telefonie zagubionego próbowali ustalić współrzędne jego położenia, jednak podawane dane błędnie doprowadzały do akwenu znajdującego się przy Kanale Piastowskim.

Mundurowi zdając sobie sprawę, że upływający czas działa na niekorzyść mężczyzny, podjęli decyzję o przeszukaniu całego terenu leśnego. Będąc w stałym kontakcie telefonicznym z zaginionym, włączyli sygnały dźwiękowe i w ten sposób ustalali w rozmowie, czy zaginiony ich słyszy. Po pewnym czasie dalsza jazda pojazdem okazała się niemożliwa i policjanci rozdzielili się. Jeden z nich został przy radiowozie, a drugi pieszo przeszukiwał każdy zakątek, krzycząc i nawołując mężczyznę.

Około południa podjęte przez funkcjonariuszy działania zakończyły się sukcesem. 35-latek został odnaleziony na terenach podmokłych, w moczarach. Policjant, który go odnalazł udzielił zaginionemu pierwszej pomocy przedmedycznej, okrył kocem termicznym i zajął się przeniesieniem go w suche, bezpieczne miejsce.

Funkcjonariusze wezwali załogę pogotowia i po kilkunastu minutach razem z ratownikami na desce ortopedycznej przenieśli mężczyznę do ambulansu. Odnaleziony  został przewieziony do szpitala. Pomoc nadeszła na czas.

(KWP w Szczecinie / mw)

Powrót na górę strony
Polska Policja