Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Poszukiwany europejskim nakazem aresztowania zatrzymany

Data publikacji 07.04.2021

Zgłoszenie niezgodne z prawem zachowania w jednym z autobusów doprowadziło do zatrzymania przez policjantów komisariatu kolejowego poszukiwanego europejskim nakazem aresztowania. Decyzją sądu zostanie on przekazany do dyspozycji Prokuratury w Bonn.

Typowa, jak się wydawało, interwencja dla policjantów okazała się zaskakująca. Po telefonicznym zgłoszeniu funkcjonariusze komórki patrolowo-interwencyjnej komisariatu kolejowego we Wrocławiu podjęli interwencję w autobusie na terenie dworca autobusowego. Zachowanie jednego z pasażerów budziło niepokój kilku uczestników podróży. Po sprawdzeniu w policyjnej bazie danych agresora okazało się, że jest osobą poszukiwaną europejskim nakazem aresztowania.

Sąd Okręgowy we Wrocławiu zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 1 miesiąca wobec obywatela Gruzji ściganego ENA oraz postanowił przekazać mężczyznę z terytorium Rzeczypospolitej Polskiej na terytorium Republiki Federalnej Niemiec do dyspozycji Prokuratury w Bonn, w celu przeprowadzenia przeciwko niemu postępowania karnego w sprawie o przestępstwa określone jako "szczególnie ciężki przypadek kradzieży".

(KWP we Wrocławiu / mw)

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 38.58 MB)

Pliki do pobrania

Powrót na górę strony