Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

37-latek podejrzany o pedofilię usłyszał zarzut

Data publikacji 07.04.2021

Rybniccy policjanci zatrzymali 37-letniego mężczyznę, który za pośrednictwem portalu internetowego nawiązał kontakt z 13-latką, a następnie składał jej propozycje obcowania płciowego oraz poddania się innej czynności seksualnej. Sprawca był przekonany, że wymienia wiadomości z dzieckiem, a w rzeczywistości korespondował z osobą dorosłą. Dzisiaj rybniczanin usłyszał prokuratorskie zarzuty składania propozycji seksualnych małoletniej poniżej 15 roku życia. Prokurator objął go policyjnym dozorem.

W poniedziałek, 05.04.2021 r., po południu, policjanci uzyskali informację o 37-letnim mieszkańcu Rybnika, który nawiązał kontakt za pośrednictwem internetowego portalu komunikacyjnego z 13-latką. Mężczyzna był przekonany, że nowo nawiązana znajomość i dalsza korespondencja prowadzona jest z dziewczynką. W korespondencji usiłował nakłonić małopletnią do spotkania, podczas którego miałaby ona poddać się innej czynności seksualnej oraz składał jej propozycje obcowania płciowego. Mężczyzna został zatrzymany.

W toku dalszych czynności śledczy zgromadzili materiał dowodowy, który pozwolił na przedstawienie mieszkańcowi Rybnika zarzutu składania małoletniej propozycji poddania się innej czynności seksualnej oraz propozycji obcowania płciowego.

(KWP w Katowicach / mw)

Powrót na górę strony