Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Ukradli kartę i wypłacili gotówkę

Data publikacji 07.05.2008

Policjanci zatrzymali 24-letniego mężczyznę i 26-letnią kobietę podejrzanych o kradzież karty bankomatowej i wypłacenie z niej 1 000 zł. Policję zawiadomiła 52-letnia właścicielka skradzionej karty. Zatrzymanym grozi kara do 5 lat więzienia.

52-letnia kobieta, zadzwoniła do komendy Policji i poinformowała, że poprzedniego dnia skradziono jej kartę bankomatową i 350 złotych. Dodała również, że za pomocą skradzionej karty wypłacono z jej konta kwotę 1 000 złotych.

Policjanci, którzy zajęli się sprawą ustalili, w którym z bankomatów została dokonana transakcja. Ponieważ obiekt był monitorowany, po przejrzeniu zapisów z kamer monitoringu funkcjonariusze wytypowali dwie osoby. Z nagrań wyraźnie wynikało, że osoby te wykonały 11 operacji i 4 z nich zakończyły się powodzeniem, co wyraźnie dowodziło, że nie znali kodu karty. Po kolejnej próbie wypłaty, karta została zablokowana.

Na podstawie zarejestrowanych wizerunków policjanci wspólnie z pokrzywdzoną ustalili tożsamość złodziei. Okazało się, że 24-letni mężczyzna i 26-letnia kobieta w dniu kradzieży przyszli do Urzędu Skarbowego w Turku, aby zapłacić grzywnę za nieterminowe złożenie zeznań podatkowych. W tymże urzędzie pracuje pokrzywdzona kobieta. Para wykorzystując fakt jej nieuwagi skradła z pozostawionej torebki kartę i pieniądze.

Oboje byli nietrzeźwi, kiedy policjanci zapukali do ich drzwi, aby ich zatrzymać. Mężczyzna miał prawie 2 promile, a kobieta 2,5 promila alkoholu w organizmie. Zabawa na cudzy koszt może zatrzymanych kosztować nawet do 5 lat więzienia.
Powrót na górę strony