Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Internetowa zemsta byłej dziewczyny

Data publikacji 07.05.2008

Policjanci z Bielan zatrzymali dzisiaj rano młodą kobietę, która chciała zemścić się na byłym chłopaku włamała się na konto internetowe jego żony. Zmieniła hasło, a następnie dokonała zmian w treści profilu widocznego dla innych użytkowników portalu. 26-letnia Karolina Z. usłyszała zarzuty utrudniania, zniszczenia i zmiany dostępu do danych teleinformatycznych. Grozi jej do 3 lat pozbawienia wolności.

Na początku stycznia do bielańskiej komedy zgłosiła się młoda kobieta, która powiadomiła o włamaniu na jej konto na stronie internetowej. Sprawca złamał hasło, a następnie zmienił treści profilu widocznego dla innych użytkowników portalu. Widniały tam obraźliwe dla zgłaszającej treści. Zmiana hasła uniemożliwiła również normalne korzystanie z Internetu.

Tego samego dnia sprawą zajęli się policjanci z sekcji do walki z przestępczością gospodarczą. Funkcjonariusze pracowali nad tą sprawą kilka miesięcy. Ich ciężka praca zakończyła się sukcesem. Policjanci dowiedzieli się z jakiego miejsca i z którego komputera logował się sprawca. Ustalili, że komputer z którego dokonano zmian, należy do mężczyzny mieszkającego ze swoją narzeczoną. To właśnie ona z niego korzystała.

Dzisiaj rano policjanci zastukali do drzwi mieszkania 26-latki. Kobieta była bardzo zdziwiona widokiem policjantów. W trakcie przesłuchania okazało się, że obie panie się doskonale znają. Karolina Z. przez kilka lat była dziewczyną obecnego męża zgłaszającej.

26-latka została zatrzymana i przewieziona do komendy na Bielanach. Kobiecie przedstawiono zarzuty za utrudnianie, niszczenie i zmianę dostępu do danych teleinformatycznych. Karolina Z.przyznała się do winy i dobrowolnie poddała się karze.
Powrót na górę strony