Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Służba, która niesie pomoc

Data publikacji 09.04.2021

Do nietypowej interwencji doszło nocą w jednym z mieszkań w Tarnowskich Górach. O wsparcie poprosiła policjantów kobieta, która nie potrafiła pomóc swojemu schorowanemu 84-letniemu mężowi. Mężczyzna upadł z łóżka na podłogę i ze względu na swoje schorzenia nie potrafił się z niej podnieść. Na szczęście mundurowi szybko dotarli na miejsce i pomogli seniorowi.

Dzisiaj, 09.04.2021 r., około godziny 3:00 bezpośrednio do dyżurnego tarnogórskiej jednostki zadzwoniła starsza kobieta. Mieszkanka Tarnowskich Gór potrzebowała pomocy, ponieważ jej 84-letni, schorowany mąż spadł z łóżka na podłogę i nie mógł się z niej podnieść. Sytuacja była trudna. Małżeństwo mieszkało samo, a w pobliżu nie było rodziny. Zdesperowana kobieta ze swoim problemem zwróciła się do Policji. Spodziewała się, że mundurowi nie odmówią jej wsparcia i może liczyć na ich pomoc.

Tarnogórzanka się nie myliła. Dyżurny jednostki natychmiast wysłał policyjny patrol do miejsca zamieszkania poszkodowanego. Kilka minut później stróże prawa zajęli się 84-latkiem. Mężczyzna nie wymagał dalszej opieki medycznej.

Udzielono pomoc spotkała się z wdzięcznością 61-letniej mieszkanki Tarnowskich Gór, bo często z pozoru drobny gest wsparcia, dla kogoś w potrzebie znaczy bardzo wiele.

Ludzie potrzebują pomocy w różnych sytuacjach życiowych. Niektóre są proste i nie wymagają dużego poświęcenia, a jedynie odrobiny dobrych chęci i czasu.

Pomoc w rozwiązaniu różnych sytuacji, pomoc na miejscu zdarzeń czy nawet pierwsza pomoc przedmedyczna, to tylko niektóre z zadań, codziennie wykonywanych przez policjantów. Właściwa ocena sytuacji, zdecydowanie, wiedza, umiejętności oraz odporność na stres, to cechy niezbędne przy skutecznej interwencji mundurowych. Szczególnie gdy w grę wchodzi ludzkie życie.

(KWP w Katowicach / mw)

Powrót na górę strony