Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Włamywacze trafili za kratki

Data publikacji 07.05.2008

Policjanci z Piotrkowa Trybunalskiego zatrzymali dwóch złodziei. Mężczyźni najpierw ukradli 150 litrów oleju napędowego. Korzystając z nadarzającej się okazji, włamali się do jednego z baraków, skąd zabrali pozostawione tam elektronarzędzia. Ponadto jeden z mężczyzn jechał samochodem pod wpływem alkoholu. Dziś obaj usłyszą zarzuty.

Wczoraj, kilka minut po godzinie 23.00 policjanci z Piotrkowa Trybunalskiego zatrzymali do kontroli forda eskorta. Stróże prawa podejrzewali, że kierowca jest pod wpływem alkoholu. W trakcie kontroli okazało się, że 34-letni mieszkaniec powiatu miał w organizmie ponad 0,5 promila alkoholu, a jadący z nim 28-letni pasażer - 2,5 promila. Ponadto funkcjonariusze znaleźli w pojeździe 6 plastikowych pojemników o pojemności 20 i 30 litra. Wypełnione one były olejem napędowym. W bagażniku znajdowały się również gumowe przewody i kilka elektronarzędzi.

Ponieważ istniało podejrzenie, że przewożony towar pochodzi z kradzieży, obaj mężczyźni zostali zatrzymani. Pojazd zabezpieczono na policyjnym parkingu. W trakcie prowadzonych czynności funkcjonariusze ustalili, że w minioną noc mężczyźni włamali się do samochodów ciężarowych i maszyn zaparkowanych na nieogrodzonym placu budowy w Piotrkowie. Po wyrwaniu korków wlewu paliwa w czterech pojazdach ukradli 150 litrów oleju napędowego o wartości około tysiąca złotych. Wracając ze skradzionym łupem skorzystali z okazji i przez otwarte okno jednego z baraków pracowniczych skradli wiertarkę, szlifierkę i wkrętarkę.

Dzisiaj właściciel wyceni wartość skradzionego mienia. Zatrzymani mężczyźni usłyszą zarzut kradzieży z włamaniem, za co grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności. Kierowca dodatkowo odpowie za jazdę na „podwójnym gazie”.

Powrót na górę strony