Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Pomagają, chronią i ratują ludzkie życie

Data publikacji 12.04.2021

Policjanci z Żor po raz kolejny interweniowali, ratując ludzkie życie. Z soboty na niedzielę udzielili skutecznej pierwszej pomocy mężczyźnie, który zadał sobie ciosy nożem. Mundurowi zatamowali krwawienie i rannego 42-latka przekazali pod opiekę medykom z pogotowia ratunkowego.

Do zdarzenia doszło w nocy z soboty na niedzielę na jednym z żorskich osiedli. Ze zgłoszenia wynikało, że mężczyzna targnął się na własne życie. Kiedy policjanci przyjechali na miejsce okazało się, że zdesperowany 42-latek ranił się nożem w brzuch. Mundurowi udzielili pomocy rannemu i zatamowali krwawienie, a następnie przekazali go pod opiekę zespołu ratownictwa medycznego.

To nie pierwszy raz, kiedy policjanci z Żor spieszą z pomocą osobom w różnych, wyjątkowo trudnych sytuacjach życiowych i udowadniają, że są gotowi ją nieść w szerokim zakresie. Wielu tragedii można uniknąć dzięki wsparciu i pomocy osób bliskich, czy poszukując pomocy u specjalistów. Zachęcamy do korzystania z bezpłatnej, całodobowej linii telefonicznej 800 70 2222, gdzie osoby z myślami samobójczymi mogą uzyskać wsparcie. Poradę od specjalisty w dziedzinie psychiatrii, prawa, czy pomocy społecznej można też uzyskać na stronie internetowej www.liniawsparcia.pl. Można tam też porozmawiać przez czat internetowy, wysłać wiadomość e-mail oraz znaleźć informacje o instytucjach pomocowych.

(KWP w Katowicach / kp)

Powrót na górę strony