Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Bezpieczne dzieci latem i zimą

Data publikacji 07.05.2008

Uczniowie klas I-III jednej z białostockich szkół podstawowych otrzymali od policjantów książeczki "Bezpieczna zima i lato". Jest w nich wiele informacji, jak bezpiecznie poruszać się po drodze, jak uniknąć ataku groźnego psa, gdzie się bawić i kąpać. Podlaskie kuratorium oświaty planuje dostarczyć poradniki do każdej podstawówki w województwie.

W Szkole Podstawowej nr 6 w Białymstoku uczniom klas I-III rozdane zostały książeczki profilaktyczne "Bezpieczna zima i lato". Autorem jest nauczycielka – Grażyna Serafin, która w pedagogiczny sposób przedstawiła porady i pomysły na bezpieczne spędzenie wolnego czasu. Policjanci z wydziału prewencji komendy wojewódzkiej w Białymstoku są pomysłodawcami tego pierwszego w województwie przewodnika bezpiecznego spędzania czasu. Funkcjonariusze zadbali, żeby w blisko 40-stronnicowej publikacji, nie zabrakło najważniejszych elementów rozsądnej zabawy i zachowań. Dzięki graficznemu przedstawieniu informacji młodzii czytelnicy dowiedzą się jak bezpiecznie poruszać się po drodze, gdzie wolno się kąpać, z kim nie należy kontaktować się przez Internet.

Każda strona książeczki poświęcona jest innym rodzajom zagrożeń. Rozwiązując krzyżówki, łamigłówki czy proste, matematyczne zadania uczniowie szkół nauczą się wielu przydatnych i ważnych zasad bezpieczeństwa. Bohaterami gier, łamigłówek i opowiadań są Ola i Kuba, którzy demonstrują jak się bawić, aby nie stwarzać niebezpiecznych sytuacji. Dzieciom, które otrzymały już książeczki i rozwiązywały krzyżówki, dopasowywały wyrazy, malowały obrazki bardzo podobała się jej rysunkowa forma.

Podlaskie kuratorium oświaty planuje dostarczyć książeczki do każdej podstawówki w województwie. Bezpieczeństwo najmłodszych jest niezmiernie ważne, a wiedza jak się zachować w różnych sytuacjach może uratować niejedno życie. Tylko w ubiegłym roku w 118 wypadkach drogowych zginęło 9 dzieci, a 154 zostało rannych. Na niestrzeżonych kąpieliskach i podczas nieostrożnej zabawy w wodzie życie straciło 5 dzieci.

Nagranie audio Mówi mł.asp. Kamil Tomaszczuk z podlaskiej Policji

Pobierz plik Mówi mł.asp. Kamil Tomaszczuk z podlaskiej Policji (format mp3 - rozmiar 1.5 MB)

Powrót na górę strony