Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Policyjna czujność 24 godziny na dobę

Data publikacji 13.04.2021

Blisko półtora promila alkoholu w organizmie miał 42-letni kierowca pojazdu marki Dacia. Mężczyzna został zatrzymany przez będącego po służbie policjanta z Oddziału Prewencji Policji w Łodzi. Dodatkowo pabianiccy funkcjonariusze znaleźli przy amatorze jazdy z na podwójnym gazie narkotyki. Za popełniony czyn grozi mu teraz kara do 3 lat pozbawienia wolności, zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi oraz wysoka grzywna.

Mimo licznych apeli, szeregu działań i akcji podejmowanych przez pabianickich mundurowych nadal na drogach spotyka się nietrzeźwych kierujących. Właśnie na taką osobę natrafił 11 kwietnia 2021 roku będący po służbie policjant. Sierżant sztabowy Grzegorz Szulc  uniemożliwił nietrzeźwemu kierującemu dalszą jazdę i wezwał na miejsce umundurowanych funkcjonariuszy. Pabianiccy policjanci zbadali kierującego alkomatem. Okazało się, że 42-letni mieszkaniec powiatu pabianickiego miał prawie półtora promila alkoholu w organizmie. To nie jedyny problem nieodpowiedzialnego mężczyzny. Funkcjonariusze znaleźli przy nim 33,8 grama marihuany. Na pytanie, czy jechał pod wpływem środków odurzających odpowiedzą wyniki przeprowadzonych badań. Natomiast już teraz wiadomo, że mężczyzna za swoje zachowanie stanie przed sądem. Za popełnione czyny grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności, zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi oraz wysoka grzywna.

Nietrzeźwy kierujący to śmiertelne zagrożenie dla wszystkich uczestników ruchu drogowego. Aby je wyeliminować, potrzebna jest zdecydowana reakcja i brak przyzwolenia na dalszą jazdę.

(KWP w Łodzi / kp)

Powrót na górę strony
Polska Policja