Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policyjny pilotaż na porodówkę

Data publikacji 12.04.2021

W policyjnej służbie zdarzają się takie chwile, gdy obok profesjonalizmu musi pojawić się szybkość działania, także w niecodziennych sytuacjach. O pomoc w szybkim dotarciu do szpitala zostali poproszeni policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Nowym Tomyślu, którzy na nowotomyskim węźle autostrady A-2 kontrolowali ruch pojazdów.

9 kwietnia.br., o godzinie 18:00, do mł. asp. Łukasza Jędrzejczaka oraz st. post. Alicji Królik pełniących służbę na autostradzie A-2 podjechał bus. Kierujący tym pojazdem oświadczył, że jednej z pasażerek odeszły wody płodowe, ma silne i częste skurcze. Wszystko wskazywało na to, że rozpoczęła się akcja porodowa. Funkcjonariusze podjęli natychmiastową decyzję o eskorcie pojazdu. Używając sygnałów świetlnych i dźwiękowych pilotowali samochód z rodzącą kobietą do szpitala w Nowym Tomyślu.

Podczas przejazdu, funkcjonariusze powiadomili dyżurnego jednostki o całym zajściu, a ten błyskawicznie poinformował personel w szpitalu. Dzięki temu, kiedy policjanci wjechali na podjazd szpitala, medycy czekali już na kobietę i mogli niezwłocznie udzielić jej pomocy.

(KWP w Poznaniu / kp)

Powrót na górę strony