Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

21-latek jechał z prędkością 143 km/h w terenie zabudowanym

Data publikacji 13.04.2021

Zupełnym brakiem wyobraźni wykazał się mieszkaniec gminy Ryglice, który wracając do domu z czwórką pasażerów, rozpędził swoje bmw do prędkości 143 km/h w terenie zabudowanym. Młody kierowca stracił prawo jazdy, policjanci odebrali mu dowód rejestracyjny, wręczyli 1000 złotowy mandat i dopisali do konta kierowcy 14 punktów karnych.

Mimo dotkliwej kary, jaką jest odbierane na trzy miesiące prawa jazdy, za przekroczenie prędkości o ponad 50 kilometrów na godzinę w obszarze zabudowanym, jak widać, amatorów szybkiej jazdy nie brakuje.

W piątkowy wieczór, jeden z patroli tarnowskiej komendy miejskiej pełnił służbę w terenie nieoznakowanym radiowozem. Po godz. 22.00 tuż po zakończonej interwencji policjanci jechali przez Skrzyszów, kiedy z przeciwka nadjechał samochód, kierujący się w stronę Szynwałdu, który przemknął obok nich dosłownie w ułamku sekundy. Widząc rozpędzone bmw, policjanci nawrócili i ruszyli za nim. Niedługo potem zatrzymali kierującego, który jak wskazał radar, pędził w obszarze zabudowanym z prędkością 143 km/h.

Okazało się, że mężczyzna przewozi czterech pasażerów, z których jeden podróżował bez zapiętych pasów bezpieczeństwa. Podczas kontroli policjanci ujawnili także niesprawne światła „stopu” i kompletnie „łyse” opony na przedniej osi pojazdu. Na pytanie mundurowych, dlaczego 21-latek nie szanuje, ani swojego, ani cudzego życia, mężczyzna odpowiedział, że lubi taki styl jazdy, w pełni świadomie podejmuje ryzyko, a jego koledzy też nie mają nic przeciwko szybkiej jeździe.

Całe szczęście młody człowiek nikogo więcej narażał nie będzie. Policjanci uniemożliwili mu dalszą jazdę, zatrzymali prawo jazdy, dowód rejestracyjny, dopisali do jego konta 14 punktów karnych i ukarali mandatem opiewającym na kwotę tysiąc złotych.

(KWP w Krakowie / kp)

Film 21-latek jechał z prędkością 143 km/h w terenie zabudowanym

Pobierz plik 21-latek jechał z prędkością 143 km/h w terenie zabudowanym (format mp4 - rozmiar 14.37 MB)

Pliki do pobrania

Powrót na górę strony