Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Fałszywy żołnierz z USA oszukał 68-latkę

Data publikacji 13.04.2021

Lubelscy policjanci poszukują oszusta, który podszywając się pod żołnierza USA wyłudził od 68-latki oszczędności. Kobieta, mając nadzieję na udany związek przekazała mężczyźnie prawie 50 tysięcy złotych. Przypominamy, alby nigdy nie ulegać emocjom w kontaktach z nieznajomymi, szczególnie jeżeli w tle pojawiają się kwestie finansowe!

Wczoraj na 4 komisariat zgłosiła się 68-letnia mieszkanka Lublina. Kobieta oświadczyła, że została oszukana. Jak wynikało z jej relacji na jednym z popularnych portali społecznościowych poznała mężczyznę o imieniu Carlos. Rozmówca przedstawił się za żołnierza armii USA. Mężczyzna szybko zyskał sympatię lublinianki. Po pewnym czasie regularnych kontaktów zaczął wyznawać jej miłość i obiecywać wspólne życie. Kolejne rozmowy zaczęły sprowadzać się do spraw finansowych. Mężczyzna mówił o swoich problemach. Niestety mieszkanka Lublina zaślepiona fałszywymi historiami zaczęła przekazywać mężczyźnie pieniądze. Łącznie blisko 50 tysięcy złotych.

Policjanci poszukują oszusta. Jednocześnie przypominamy, alby nigdy nie ulegać emocjom w kontaktach z nieznajomymi, szczególnie jeżeli w tle pojawiają się kwestie finansowe. Jak pokazują ostatnie wydarzenia oszustwa metodą na „Nigeryjczyka” stają się coraz bardziej popularne. Pamiętajmy o tym, że internet daje dużą anonimowość i osoba siedząca po drugiej stronie monitora nie musi być tym za kogo się podaje.

(KWP w Lublinie / kp)

Powrót na górę strony