Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Wywołał fałszywy alarm na stacji benzynowej w Lubartowie - został zatrzymany

Data publikacji 14.04.2021

Informację o podłożonym ładunku wybuchowym otrzymali pracownicy jednej z lubartowskich stacji paliw. Miejsce zdarzenia natychmiast zabezpieczyła Policja a zgłoszenie okazało się fałszywym alarmem. W ubiegłą niedzielę w Zamościu zatrzymano 34-latka podejrzewanego o jego wywołanie. Prokurator zastosował wobec zatrzymanego policyjny dozór, poręczenie majątkowe a także obowiązek informowania w razie opuszczania miejsca pobytu. O jego dalszym losie zadecyduje sąd.

Do zdarzenia doszło 30 marca tego roku w Lubartowie. Nieznany mężczyzna zadzwonił na jedną z lubartowskich stacji paliw z informacją, że w okolicy stacji lub na stacji podłożony został ładunek wybuchowy. Pracownicy zaalarmowali Policję. W wyniku alarmu w stan najwyższej gotowości postawione zostały wszystkie służby ratownicze. Policjanci  zabezpieczyli  i przeszukali miejsce zdarzenia. Nic nie znaleziono.

Postępowanie w kierunku wywołania fałszywego alarmu prowadził wydział kryminalny lubartowskiej komendy. W ubiegłą niedzielę, 11.04.2021 r., 34-latek został zatrzymany w Zamościu. Mężczyzna został przewieziony do lubartowskiej komendy a następnie doprowadzony do Prokuratury. Prokurator zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci policyjnego dozoru, informowania o opuszczaniu miejsca pobytu a także poręczenie majątkowe. O jego dalszym losie zadecyduje sąd.

Za wywołanie fałszywego alarmu i spowodowanie czynności służb użyteczności publicznej grozi kara nawet do 8 lat pozbawienia wolności.

(KWP w Lublinie / mw)

Powrót na górę strony