Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymani pseudokibice

Data publikacji 07.05.2008

Policjanci interweniujący na stadionie przy ulicy Piłsudskiego podczas meczu piłki nożnej byli zmuszeni użyć siły fizycznej wobec kibiców Olimpii Elbląg. Przyjezdni sympatycy klubu z Elbląga nie kupili biletów i stali pod boczną bramą. Podczas przerwy spotkania ruszyli na policjantów i siłą próbowali sforsować bramę wejściową. Pięciu najbardziej agresywnych mężczyzn trafiło do policyjnego aresztu.

Na stadionie przy ulicy Piłsudskiego dzisiaj o 16:30 odbył się mecz piłki nożnej między klubami OKS 1945 Olsztyn i Olimpia Elbląg. Przyjezdni kibice z Elbląga nie kupili biletów wstępu i stali pod boczną bramą podczas pierwszej połowy spotkania.

W trakcie przerwy kibice usiłowali sforsować bramę, po czym ruszyli w kierunku interweniujących policjantów. Doszło do szarpaniny. Funkcjonariusze aby przywrócić porządek zmuszeni byli użyć siły. Pięciu najbardziej agresywnych mężczyzn trafiło do policyjnej celi. Dwóch z nich było pijanych.

19-letni Tomasz P., 22-letni Marcin N., 24-letni Julian R., 21-letni Maciej S., 21-letni Maciej S., 27-letni Paweł D. najprawdopodobniej usłyszą zarzuty naruszenia nietykalności funkcjonariuszy i udziału w zbiegowisku publicznym. Policjanci po analizie materiału filmowego ustalą udział każdego z kibiców w zakłóceniu porządku.

Powrót na górę strony