Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Podziękowanie dla szczecińskich policjantów

Data publikacji 15.04.2021

„Pragnę złożyć serdeczne podziękowania… za profesjonalizm i umiejętności doboru kadr na wysokim poziomie zawodowym, stawiania m.in. na kulturę osobistą, elastyczność i kierowanie się empatią w trakcie realizacji trudnych czynności zawodowych...”. Podziękowanie takiej treści wpłynęło do Komendy Miejskiej Policji w Szczecinie. Mieszkaniec prawobrzeżnej części miasta wyraził słowa uznania za życzliwość oraz empatię mundurowych z Komisariatu Szczecin Dąbie, w związku z sytuacją w jakiej się znalazł.

Do zdarzenia doszło w prawobrzeżnej części miasta. Podczas obchodu dzielnicy sierż. szt Jarosław Kwiatkowski i sierż. szt. Wojciech Koziński zauważyli leżącego na chodniku mężczyznę.

Funkcjonariusze natychmiast zainteresowali się tą sytuacją. Okazało się, że starszy mężczyzna podczas spaceru z psem przewrócił się i nie mógł wstać o własnych silach. Senior był przytomny, uskarżał się na ból nóg i kręgosłupa. Mundurowi wezwali na miejsce karetkę pogotowia ratunkowego, a po udzielonej przez medyków pomocy, odwieźli mężczyznę do miejsca zamieszkania.

„… Moja żona i ja jesteśmy pod szczególnym wrażeniem tej empatii, poświęcenia nam cennego czasu i udzielenia pomocy w tych trudnych dla nas okolicznościach”. Tymi słowami zakończono podziękowania dla policjantów Komisariatu Szczecin Dąbie.

Cieszy nas fakt, że służba pełniona przez szczecińskich policjantów jest ciepło odbierana przez mieszkańców, czego dowodem są kolejne podziękowania.

Jesteśmy po to, by pomagać!

(KWP w Szczecinie / mw)

Powrót na górę strony