Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci zlikwidowali kolejny nielegalny arsenał

Data publikacji 08.05.2008

Kolejny arsenał broni palnej i amunicji odkryli wczoraj policjanci z Centralnego Biura Śledczego. Niebezpieczne przedmioty ukryte były w jednym z domów przy głównej ulicy Rzeszowa. Policjanci zabezpieczyli karabiny maszynowe, pistolety, rewolwery, części broni oraz ponad 15 tysięcy sztuk ostrej amunicji. Arsenał okazał się własnością członka zarządu jednego ze stowarzyszeń pasjonatów militariów.

Wczoraj od rana trwały przeszukania w Dębicy, Mielcu, Przemyślu i w Rzeszowie. Jednym z obiektów, do którego weszli policjanci z CBŚ był dom 53-letniego mieszkańca Rzeszowa. Okazało się, że mężczyzna w piwnicy nielegalnie przechowywał 27 sztuk sprawnej broni. Policjanci zabezpieczyli: 4 karabiny maszynowe, 9 pistoletów maszynowych, 14 pistoletów i rewolwerów, kilkadziesiąt części broni: m.in. lufy z komorami zamkowymi i zamki, ponad 15.000 sztuk amunicji, pocisk moździerzowy i 2 granaty.

Jak ustalono, właściciel arsenału jest członkiem zarządu jednego ze stowarzyszeń pasjonatów militariów. Oprócz broni, którą posiadał nielegalnie, funkcjonariusze z jego domu zabrali kilkadziesiąt sztuk broni, na którą miał zezwolenia. W związku z podejrzeniem popełnienia przez niego przestępstwa, grożą mu sankcje karne, ale też cofnięcie zezwoleń na posiadanie broni.

W toku realizacji tej sprawy do tej pory zatrzymanych zostało siedem osób. Podejrzani dziś zostaną doprowadzani do prokuratury. Policjanci zabezpieczyli łącznie 130 jednostek broni palnej, w tym 50 sztuk posiadanej nielegalnie, ponad 20 tys. sztuk amunicji oraz 18 pocisków artyleryjskich i uzbrojonych granatów. Ponadto, ponad 55 kg materiałów wybuchowych i zapalniki do nich. Zabezpieczony został też tłumik i ponad 200 innych części broni.

Film Policjanci zlikwidowali kolejny nielegalny arsenał


Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik Policjanci zlikwidowali kolejny nielegalny arsenał (format flv - rozmiar 3.8 MB)

Nagranie audio Mówi sierż. Agnieszka Hamelusz z wydziału prasowego KGP

Pobierz plik Mówi sierż. Agnieszka Hamelusz z wydziału prasowego KGP (format mp3 - rozmiar 1.24 MB)

Powrót na górę strony