Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Seniorze, obejrzyj film pt.: „Oszustwo na pracownika energetyki” i ...NIE DAJ SIĘ OSZUKAĆ!

Data publikacji 16.04.2021

„Nie daj się oszukać!” to cykl spotkań z seniorami, podczas których przedstawiamy sytuacje i metody, jakimi posługują się przestępcy, by wyłudzić pieniądze od osób starszych. Jak wiadomo, oszuści mają wiele sposobów, by okraść seniora, a my pokazujemy konkretne sytuacje, które wydarzyły się naprawdę, tak by przestrzec mieszkańców Jawora oraz powiatu jaworskiego przed utratą swoich oszczędności. Zapraszamy serdecznie do obejrzenia kolejnego odcinka, w którym wystąpili mieszkańcy Gminy Paszowice wraz z jej włodarzem, pt.: „Oszustwo na pracownika energetyki.”

W trosce o bezpieczeństwo najstarszych mieszkańców Jawora oraz całego powiatu, Komenda Powiatowa Policji w Jaworze, przy współpracy ze Starostwem Powiatowym w Jaworze oraz gminami: Jawor, Bolków, Męcinka, Mściwojów, Paszowice i Wądroże Wielkie stworzyła cykl filmów prewencyjnych pt.: „Nie daj się oszukać!” dedykowany właśnie seniorom.

W każdym z sześciu filmów wystąpili mieszkańcy danej gminy oraz ich włodarze, którzy w ten sposób włączyli się w działania ukierunkowane na zwiększenie świadomości osób starszych w zakresie zachowań, jakie mogą je uchronić przed niebezpieczeństwem. Nagranie przedstawia konkretny sposób, w jaki oszuści działają, by wyłudzić od seniorów pieniądze. To także apel z prośbą o rozwagę, by zastanowić się komu przekazujemy swoje oszczędności, kim jest osoba po drugiej stronie telefonu, czy stojąca za drzwiami, której przecież nie widzimy i nie znamy. Przedstawione sytuacje skłaniają również do refleksji nad łatwowiernością naszych seniorów, która współcześnie może być bardzo niebezpieczna.

Zapraszamy do obejrzenia drugiego odcinka pt.: „Oszustwo na pracownika energetyki.”, w którym wystąpili tym razem mieszkańcy Gminy Paszowice wraz z jej włodarzem.

podkom. Wojciech Jabłoński
Źródło: KPP w Jaworze

Opis filmu: film o seniorach

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 44.69 MB)

Pliki do pobrania

  • 34.76 KB
    transkrypcja do filmu
Powrót na górę strony