Aktualności

Policjanci nadal walczą z przestępczością narkotykową. Tym razem zatrzymanych zostało 5 osób

Data publikacji 17.04.2021

Kolejnych pięć osób zostało zatrzymanych w ciągu kilku ostatnich dni za posiadanie środków odurzających lub psychotropowych. To wynik działań przeprowadzonych przez policjantów z Wałbrzycha, Jeleniej Góry i Lenicy. Dodatkowo jeden z podejrzanych odpowie za kradzież sklepową, kolejny za zniszczenie mienia, a jeszcze inny za naruszenie nietykalności cielesnej i znieważenie policjanta. Sprawdzany jest również wątek rozprowadzania narkotyków. Funkcjonariusze narkotykom mówią stanowcze NIE!

Na terenie Wałbrzych zatrzymanych zostało 3 mężczyzn. Jeden w środę podczas interwencji dotyczącej kradzieży sklepowej. 41-letni mężczyzna ukradł towar na kwotę około 200 złotych i został ujęty przez pracowników ochrony, a następnie przekazany policjantom. Podczas prowadzonych czynności funkcjonariusze znaleźli przy podejrzanym narkotyki w postaci amfetaminy. Mężczyzna trafił więc do pomieszczenia dla osób zatrzymanych wałbrzyskiej komendy. Kilkadziesiąt minut później legitymowany przy ul. Noworudzkiej 28-latek posiadał przy sobie również narkotyki w postaci amfetaminy, dlatego podobnie jak poprzednik, noc spędził w celi. W czwartek natomiast funkcjonariusze Komisariatu Policji w Boguszowie-Gorcach udali się do jednego z mieszkań przy ul. Kolejowej w Czarnym Borze. Tam ujawnili narkotyki w postaci marihuany, w których posiadaniu był 30-letnim mieszkaniec tej miejscowości. Udowodnili również podejrzanemu, że dzień wcześniej dokonał wybicia trzech szyb w jednym z zaparkowanych samochodów osobowych w Czarnym Borze, gdzie starty oszacowane zostały na kwotę około 700 złotych.

Na terenie powiatu legnickiego chojnowscy dzielnicowi podjęli interwencję wobec 27-latka, który od początku utrudniał funkcjonariuszom wykonywanie czynności. Policjanci podejrzewali, że może posiadać przy sobie środki odurzające, ponieważ zachowywał się bardzo nerwowo i agresywnie. Pomimo wielokrotnych próśb i pouczania mężczyzny o konsekwencjach niestosowania się do wydawanych poleceń, mieszkaniec Lwówka Śląskiego nie chciał nawet podać swoich danych osobowych. W efekcie funkcjonariusze obezwładnili agresora, który zadawał uderzenia policjantom i znieważył ich słowami powszechnie uznanymi za wulgarne i obraźliwe. W trakcie sprawdzenia funkcjonariusze ujawnili przy zatrzymanym susz roślinny oraz skrystalizowaną substancję. W sumie dzielnicowi zabezpieczyli niemal 40 porcji handlowych narkotyków o wartości ponad 400 złotych.

W Jeleniej Górze policjanci prowadząc czynności dotyczące zwalczania przestępczości narkotykowej uzyskali informację, że 21-latek najprawdopodobniej posiada środki odurzające i niewykluczone, że nimi handluje. W jego mieszkaniu funkcjonariusze znaleźli metamfetaminę oraz marihuanę. Łącznie z zabezpieczonych środków odurzających można było uzyskać ponad 340 porcji handlowych. Policjanci w wyniku dalszych czynności w tej sprawie ustalili, że mężczyzna ten również handlował środkami odurzającymi. Obecnie policjanci sprawdzają źródło pochodzenia zabezpieczonych środków odurzających oraz ustalają kolejnych odbiorców.

Za posiadanie środków psychotropowych oraz odurzających wszystkie osoby odpowiedzą teraz przed sądem. Wg Ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii grozi im kara pozbawienia wolności do lat 3, natomiast za posiadanie znacznych ilości tych substancji oraz handel nimi grozić może nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

mł. asp. Aleksandra Pieprzycka
Źródła: KMP w Wałbrzychu, KMP w Legnicy, KMP w Jeleniej Górze

  • na zdjęciu widać worek foliowy oraz nakrętkę i lufkę
  • na zdjęciu widać policjanta umundurowanego, który prowadzi zatrzymanego mężczyznę
  • na zdjęciu widać woreczek foliowy oraz nakrętkę z suszem roślinnym
  • na zdjęciu widać słoik z zawartością suszu roślinnego stojący na biurku
  • na zdjęciu widać słoik stojący na biurku z zawartością suszu rosłinnego
  • na zdjęciu widać leżącą na biurku folię aluminiową a na niej susz roślinny
Powrót na górę strony
Polska Policja