Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

„Najpiękniejszą wiosną jest dobroć serca” – mundurowi na akcji krwiodawstwa

Data publikacji 17.04.2021

Policjanci z Puław, Kurowa i Kazimierza Dolnego zaangażowali się w akcję honorowego krwiodawstwa, która odbyła się w Zakładach Azotowych Puławy S.A. Wśród 115 osób, które zarejestrowały się, aby oddać krew byli nie tylko nasi policjanci i pracownicy, ale także ich pełnoletnie dzieci. Zebrano ponad 44 litry krwi !

Po wczorajszej akcji honorowego krwiodawstwa, która odbyła się w Zakładach Azotowych Puławy S.A. można stwierdzić, że …. pomaganie ma się we krwi ! Poza policjantami i pracownikami z komendy w Puławach, komisariatu w Kurowie i posterunku w Kazimierzu Dolnym, krew oddały też pełnoletnie dzieci naszych pracowników. Nie po raz pierwszy.

 policjant oddaje krew

Wyjątkowa atmosfera, poczucie wspólnoty oraz satysfakcja z tego, że możemy i chcemy pomóc osobom najbardziej potrzebującym – to coś, co powoduje, że akcje krwiodawstwa organizowane przez Klub HDK „Dar Życia” przy Grupie Azoty Zakłady Azotowe Puławy S.A. cieszą się taką popularnością. Podczas wczorajszej zbiórki krwi, prowadzonej pod nazwą „Najpiękniejszą wiosną jest dobroć serca” zarejestrowało się 115 osób, 99 oddało krew, 15 po raz pierwszy. Razem oddano ponad 44 litry krwi !

 policjant oddaje krew

Jak przyznają organizatorzy, mimo trudności związanych z panującą pandemią oraz koniecznością wprowadzenia dodatkowych procedur bezpieczeństwa, zbiórka przebiegła sprawnie, a co najważniejsze bezpiecznie pod względem sanitarnym. Kolejna akcja już 18 czerwca.

podkomisarz Ewa Rejn - Kozak

  • dwóch policjantów oddających krew
  • kobieta na fotelu w trakcie oddawania krwi
  • pracownik oddający krew obok pielęgniarka
  • policjantka i policjant w trakcie oddawania krwi
  • policjantka i pracownica komendy na fotelach w trakcie oddawania krwi
  • napis komenda powiatowa policji w Puławach na mundurze w tle policjant oddający krew
Powrót na górę strony