Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Film zainspirował ich do włamań

Data publikacji 08.05.2008

Policjanci z Koła zatrzymali dwóch nieletnich złodziei. Właściciele 5 samochodów już wkrótce odzyskają swoje radioodtwarzacze, które gimnazjaliści skradli włamując się do ich pojazdów. Fabuła filmu pt. "Ja złodziej" podsunęła jednemu z nich pomysł włamań do samochodów. O konsekwencjach jakie poniesie teraz 15-latek zdecyduje sąd rodzinny. Natomiast 17-latek będzie odpowiadał jak dorosły. Grozi mu kara nawet do 10 lat więzienia.

Kolscy policjanci ustalili i zatrzymali dwóch młodych włamywaczy, którzy w nocy z 1 na 2 maja urządzili sobie przestępczy "spacerek" po niestrzeżonych parkingach na terenie miasta. Przez kilka godzin w różnych miejscach Koła, wybijając szyby bądź wyłamując zamki, dostali się do 5 prywatnych aut. Z samochodów po zdemontowaniu i odcięciu przewodów zabierali radioodtwarzacze różnej wartości, od takich za 200 zł aż po 1 tys. zł.

Zatrzymani mają 15 i 17 lat, są gimnazjalistami i mieszkają w Kole. Straszy był już wcześniej karany za podobne przestępstwa, nieletni miał dotąd "czyste" konto. 15-latek w trakcie przesłuchania wyjaśnił, że przed spotkaniem starszego kolegi napił się alkoholu i oglądał film pt. "Ja złodziej". Właśnie fabuła filmu podsunęła mu pomysł włamań do samochodów.

Złodziejski łup śledczy znaleźli podczas przeszukania prowadzonego w zupełnie innej sprawie. Najpierw w ręce policjantów wpadł starszy z włamywaczy. Ustalenie i zatrzymanie młodszego odbyło się później i to gdy również oglądał film o podobnej tematyce jak przed popełnieniem przestępstw.

Sprawę nieletniego śledczy skierują do sądu rodzinnego, natomiast jego starszemu koledze grozi kara nawet do 10 lat więzienia.
Powrót na górę strony