Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci pomogli dotrzeć do szpitala krwawiącemu 2-latkowi

Data publikacji 19.04.2021

„Pomagamy i chronimy” to motto, którym kierują się policjanci podczas codziennej służby. W piątek pomocy potrzebował 2-latek. Chłopiec przewrócił się i stłukł szklane drzwi. Dziecko miało pokaleczone ręce i mocno krwawiło. Policjanci z ruchu drogowego pomogli chłopcu wraz z opiekunem bezpiecznie dotrzeć do szpitala.

W piątek, 16.04.2021 r., wieczorem, obok prowadzącego kontrole w miejscowości Niemce patrolu ruchu drogowego Komendy Miejskiej Policji w Lublinie zatrzymał się samochód marki mercedes. Za kierownicą siedział zdenerwowany mężczyzna. 25-latek oświadczył, wiezie do szpitala krwawiącego bratanka. 2-letni chłopiec miał przewrócić się i stłuc szklane drzwi. Dziecko miało pokaleczone ręce i mocno krwawiło. Kierowca poprosił policjantów o pomoc w bezpiecznym dotarciu do szpitala w Lublinie.

Funkcjonariusze od razu zgłosili ten fakt dyżurnemu i rozpoczęli konwój z użyciem sygnałów świetlnych i dźwiękowych. Policjanci z zachowaniem wszelkich zasad bezpieczeństwa zapewnili dziecku szybki transport do szpitala, gdzie zajęli się nim lekarze. 

(KWP w Lublinie / mw)

Powrót na górę strony