Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Pomogli mężczyźnie w szybkim dotarciu do szpitala

Data publikacji 19.04.2021

Policjanci z Kędzierzyna-Koźla przewieźli 62-latka do placówki medycznej radiowozem, ponieważ w pobliżu nie było wolnej karetki. Dzięki szybkiej reakcji nastolatków oraz pomocy funkcjonariuszy mężczyzna, który nagle zasłabł na ulicy, szybko trafił do szpitala.

W sobotę (17.04.2021 r.) po godzinie 13:00 na numer alarmowy zadzwonili nastolatkowie, którzy nie przeszli obojętnie obok mężczyzny, leżącego na drodze w rzadko uczęszczanym miejscu. Po otrzymaniu zgłoszenia niezwłocznie zostali tam skierowani policjanci z Komisariatu Policji w Kędzierzynie-Koźlu.

Gdy funkcjonariusze dotarli na miejsce, mężczyzna był przytomny i uskarżał się na bóle w klatce piersiowej. Policjanci udzielili 62-latkowi pomocy przedmedycznej. Ponieważ jego stan wskazywał na konieczność natychmiastowej pomocy medyków, policjanci skontaktowali się z dyspozytorem. Wówczas uzyskali informację, że w pobliżu nie ma wolnej karetki.

Ze względu na stan zdrowia mężczyzny policjanci podjęli decyzję o natychmiastowym przewiezieniu 62-latka do szpitala, gdzie został przekazany pod opiekę specjalistów.

(KWP w Opolu / kp)

Powrót na górę strony