Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zimna kąpiel nie "ostudziła" agresji

Data publikacji 08.05.2008

Świętokrzyscy policjanci zatrzymali trzech nietrzeźwych 17– latków, którzy na jednym z podkieleckich zalewów zaatakowali mężczyznę łowiącego ryby. Podczas szamotaniny, broniący się wędkarz wraz z jednym z napastników wpadł do wody. Nastolatek w odwecie połamał mu wędki.

Wszystko rozegrało się w samo południe w okolicy zalewu w podkieleckiej Cedzynie. Gdy 53-latek łowił sobie spokojnie ryby, zaatakowało go trzech siedemnastolatków. Młodzieńcy w ten sposób chcieli "dać nauczkę" wędkarzowi za zwróconą im wcześniej uwagę. Jeden z 17-latków uderzył mężczyznę w twarz, po czym na skutek szarpaniny razem z nim wylądował w wodzie. Nieplanowana "kąpiel" bardzo rozwścieczyła młodego napastnika. Agresor widząc, że zaatakowany mężczyzna nie kwapi się z wyjściem na brzeg, w ramach rewanżu za kąpiel, połamał mu wędki. Kieleccy policjanci całą trójkę zatrzymali w pobliżu zalewu. Młodzieńcy, na widok policjantów, próbowali uciekać. Wszyscy byli nietrzeźwi. Badanie w ich organizmie wykazało ponad 1,5 promila alkoholu.

Dwóch z nich będzie dzisiaj doprowadzanych do prokuratury. O losie trzeciego zadecyduje sąd rodzinny i nieletnich. Najbardziej agresywnemu z 17-latków może grozić nawet do 5 lat pozbawienia wolności.
Powrót na górę strony