Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci z grupy Speed reagują na niebezpieczne zachowania na drodze

Data publikacji 20.04.2021

Niejeden kierowca przekonał się o skuteczności działania policyjnej grupy Speed, która powstała z myślą o eliminowaniu niebezpiecznych, agresywnych zachowań na drodze. Niebezpiecznego manewru dopuścił się kierowca volkswagena, który podczas wyprzedzania o mały włos wjechałby w... jadących radiowozem policjantów z grupy Speed. Popełnione przez kierowcę wykroczenie drogowe zarejestrował policyjny wideorejestrator.

Dla policjantów z grupy Speed bezpieczeństwo na drogach jest priorytetem. Mundurowi stanowczo reagują na wszelkie przejawy agresji drogowej i nie stosują taryfy ulgowej wobec kierowców łamiących przepisy.

Przekonał się o tym kierowca volkswagena, który wyprzedzając na drodze krajowej nr 11 dwa samochody osobowe, o mały włos wjechałby w jadących z przeciwnego kierunku... policjantów z grupy Speed. Mundurowi byli zmuszeni do gwałtownego hamowania oraz zjechania na pobocze drogi. Chwilę później 57-letni kierowca volkswagena został zatrzymany do kontroli drogowej. Za niebezpieczny manewr na drodze mieszkaniec Jastrzębia-Zdroju został ukarany 300 złotowym mandatem i 6 punktami karnymi.

(KWP w Katowicach / mw)

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 18.76 MB)

Nagranie audio Audiodeskrypcja filmu

Pobierz plik Audiodeskrypcja filmu (format m4a - rozmiar 264.62 KB)

Powrót na górę strony
Polska Policja