Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci ruchu drogowego i strażak ochotnik uratowali 35-latka

Data publikacji 20.04.2021

Dzięki szybkiej interwencji policjantów z drogówki i strażaka ochotnika 35-latek, który usiłował odebrać sobie życie, został uratowany. Mężczyzna trafił pod opiekę lekarzy.

Wczoraj, 19.04.2021 r., około 11:00 policjanci z Gniewina powiadomili stróżów prawa z Komisariatu Policji w Juracie o tym, że 35-letni mężczyzna jadący BMW chce odebrać sobie życie. Informację przekazano od zaniepokojonej partnerki mężczyzny, która powiadomiła o tym fakcie Policję. Natychmiast na poszukiwania mężczyzny ruszyli miejscowi policjanci i strażacy. Nieopodal lasu helskiego funkcjonariusze odnaleźli wskazany samochód. Przeczesując bardzo dokładnie każdy skrawek zalesionego terenu policjanci ruchu drogowego sierż. szt. Adrian Golla i sierż. szt. Dawid Rutz, po przebyciu 4 km usłyszeli wołanie strażaka o pomoc.

Po dobiegnięciu na miejsce zobaczyli młodego mężczyznę. Wspólnie ze strażakiem udzielili 35-latkowi pierwszej pomocy przedmedycznej, dzięki czemu mężczyzna odzyskał oddech. Za pośrednictwem oficera dyżurnego policjanci wezwali na miejsce karetkę pogotowia, która przewiozła mężczyznę do szpitala.

Dzięki szybkiej i zdecydowanej interwencji mężczyzna, został uratowany. 

Ochrona życia i zdrowia obywateli to jedno z podstawowych zadań policjantów. Doświadczenie nie raz pokazuje, że czuwając nad bezpieczeństwem potrzebna jest szybkość działania i współpraca służb. W ten właśnie godny naśladowania sposób zadziałali funkcjonariusze Policji i strażak ochotnik, który jest również żołnierzem jednostki wojskowej JW4250 Gdynia.

Policjanci przypominają i apelują:

Jeżeli spotykasz kogoś i widzisz, że jest smutny, przygnębiony, jego zachowanie jest niepokojące i podejrzewasz, że chce zrobić sobie krzywdę, to zapytaj, jak możesz mu pomóc. Zadzwoń pod numer alarmowy 112 i postaraj się przekazać służbom lokalizację miejsca, w którym znajduje się ktoś potrzebujący pomocy. Pamiętaj, w takich sytuacjach ogromne znaczenie ma czas. Szukaj pomocy również w instytucjach pomocowych.

(KWP w Gdańsku / mw)

Powrót na górę strony