Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Sprowadzali auta z zagranicy z pominięciem podatku VAT i akcyzy

Data publikacji 20.04.2021

Jeleniogórscy policjanci zatrzymali dwóch mieszkańców powiatu karkonoskiego w związku oszustwami podatkowymi i fałszowaniem dokumentacji. Mężczyźni prowadząc działalność gospodarczą sprowadzali z zagranicy samochody i wprowadzali je na terytorium Polski z pominięciem podatku VAT, jak również zaniżonym podatkiem akcyzowym. Jak ustalili funkcjonariusze, nielegalny proceder trwał pół roku. Wstępne straty Skarbu Państwa z tego tytułu wynoszą ponad 600 tysięcy złotych. Teraz mężczyźni za popełnione czyny odpowiedzą przed sądem.

Policjanci Wydziału dw. z Przestępczością Gospodarczą komendy miejskiej w Jeleniej Górze w wyniku prowadzonych działań zatrzymali dwóch mieszkańców powiatu karkonoskiego w wieku 32 i 42 lat.

Jak ustalili śledczy, mężczyźni w okresie od października 2015 roku do marca 2016 roku prowadząc działalność gospodarczą zajmowali się sprowadzaniem samochodów z Niemiec i wprowadzeniem ich na terytorium Polski z pominięciem podatku VAT, jak również mocno zaniżali podatek akcyzowy. W ramach tego procederu fałszowali również dokumentację. W tym okresie zatrzymani sprowadzili do kraju 15 pojazdów różnych marek, które następnie sprzedawali między innymi za pośrednictwem portali internetowych.

Wstępne straty Skarbu Państwa z tytułu ich działalności wynoszą ponad 600 tysięcy złotych. Teraz za popełnione czyny odpowiedzą przed sądem, a grozić im może kara pozbawienia wolności nawet do 5 lat.

(KWP we Wrocławiu / mw)

Powrót na górę strony