Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Była pielęgniarka kradła leki w szpitalu

Data publikacji 08.05.2008

Policjanci z gdyńskiego komisariatu na Wzgórzu Św. Maksymiliana zatrzymali byłą pielęgniarkę, która w jednym z gdyńskich szpitali kradła leki. Kobieta wykorzystując nieuwagę personelu kilkakrotnie włamała się do szafek z lekarstwami i zabrała 10 opakowań leków przeciwbólowych. Policjantom tłumaczyła, że robiła to ponieważ nie stać jej na leki.

Gdyńscy policjanci zatrzymali 45-letnią Magdalenę W., która kradła leki na oddziale onkologicznym jednego z gdyńskich szpitali. Jak się okazało gdańszczanka była pielęgniarką i wcześniej pracowała w tej placówce. Stąd też doskonale orientowała się gdzie są przechowywane leki.

Kobieta wcześniej obserwowała tzw. pomieszczenie apteczne, następnie wykorzystując nieuwagę pielęgniarek włamywała się do szafek i kradła silne leki przeciwbólowe.

Dwa dni temu włamanie zauważyła jedna z pielęgniarek i zaalarmowała o tym swoich przełożonych, ci z kolei powiadomili Policję. Tego dnia z szafki zniknęły cztery opakowania leku. Stratę wyceniono na około 50 zł.

Funkcjonariusze ustalili, że to nie pierwsza kradzież z włamaniem jaką ma na sumieniu Magdalena W. Kobieta włamywała się już do szafek kilkakrotnie, na przełomie marca i kwietnia br. ukradła 4 opakowania leków a w połowie lipca i sierpnia 2007 roku 2 opakowania.

Gdańszczanka powiedziała funkcjonariuszom, że kradła leki przeciwbólowe gdyż nie stać jej na kupno lekarstw a cierpi na silne bóle kręgosłupa.

Teraz 45-latka odpowie za kradzież z włamaniem, za co grozi jej kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Powrót na górę strony