Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Był pijany i przekroczył prędkość o 101km/h

Data publikacji 20.04.2021

29-latek mając 3 promile alkoholu w organizmie, wsiadł za kierownicę fiata fiorino i przekroczył dozwoloną prędkość o 101 km/h w obszarze zabudowanym. Mundurowi przerwali jego brawurową jazdę, zatrzymując go do kontroli drogowej w miejscowości Wielgie. Teraz mężczyzna za swoje skrajnie nieodpowiedzialne zachowanie odpowie przed sądem.

Policjanci z wieluńskiej drogówki w trosce o bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu drogowego, systematycznie patrolują drogi naszego powiatu i reagują na wykroczenia, które mogą przyczynić się do powstania wypadków drogowych. 19 kwietnia br. mundurowi w trakcie służby w miejscowości Wielgie przy użyciu laserowego miernika prędkości kontrolowali kierowców niestosujących się do obowiązujących ograniczeń prędkości. Około godziny 10.00 zatrzymali do kontroli kierowcę fiata fiorino, który w obszarze zabudowanym, gdzie obowiązywało ograniczenie prędkości do 50 km/h poruszał się z prędkością 151 km/h. Jak się okazało, przekroczenie dopuszczalnej prędkości, nie było jedynym przewinieniem kierowcy. W trakcie rozmowy z 29-letnim mieszkańcem powiatu pajęczańskiego funkcjonariusze wyczuli od niego alkohol. Badanie alkomatem wykazało 3 promile alkoholu w jego organizmie.

Teraz 29-letni kierowca musi liczyć się z dłuższą niż 3 miesiące utratą prawa jazdy. Wkrótce odpowie przed sądem za przestępstwo kierowania pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości. Zgodnie z kodeksem karnym za tego typu przestępstwo grozi kara nawet do 2 lat pozbawienia wolności, wysoka kara grzywny oraz wieloletni zakaz kierowania pojazdami. 29- latek nieunikanie również odpowiedzialności za popełnione wykroczenie przekroczenia dopuszczalnej prędkości.

(KWP w Łodzi / kp)

Powrót na górę strony