Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Amator cudzego sprzętu fotograficznego w areszcie

Data publikacji 08.05.2008

Kaliscy kryminalni zatrzymali 23-letniego złodzieja sprzętu fotograficznego. Jego łupem padły aparaty warte około 24.000 zł. Złodziej wykorzystał nieuwagę fotografa robiącego zdjęcia i ukradł jego plecak ze sprzętem. Pokrzywdzony dzięki wytrwałej pracy policjantów, odzyskał swoje mienie. Sprawcy grozi teraz kara do 5 lat więzienia.

W połowie kwietnia br., do komendy policji w Kaliszu zadzwonił 63-letni mieszkaniec miasta, mówiąc, że przed chwilą został okradziony. Mężczyzna, pasjonat fotografii, robił zdjęcia. Mając zajęte ręce odłożył plecak, w którym znajdowało się sześć obiektywów, lampa błyskowa, nakładka na obiektyw, akumulator oraz karty pamięci. Zafascynowany tym co robił dopiero po jakimś czasie zorientował się, że jego plecaka nie ma. Zginął sprzęt o wartości blisko 24.000 złotych.

Sprawą kradzieży zajęli się kaliscy kryminalni. Sprawdzali każdy sygnał, zbierali materiał dowodowy i wczoraj zatrzymali kompletnie zaskoczonego sprawcę. Jest to 23-letni mieszkaniec Kalisza. Policjanci odzyskali również plecak i wszystkie skradzione elementy sprzętu fotograficznego. Całość wróciła już do szczęśliwego właściciela.

Zatrzymanemu za kradzież grozi do 5 lat więzienia.

Powrót na górę strony