Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Ten listonosz też nie doręczał przesyłek

Data publikacji 08.05.2008

Ponad tysiąc listów i przesyłek znaleźli policjanci z Legionowa w mieszkaniu i piwnicy należącej do 50-letniego listonosza z Nowego Dworu. Podobnie, jak nieuczciwy doręczyciel zatrzymany dwa dni wcześniej, tak i ten, najprawdopodobniej zamiast doręczać przesyłki, ich zawartość zachowywał dla siebie, a niewykluczone, że część sprzedawał z zyskiem.

Kilkunastu kryminalnych i funkcjonariuszy dochodzeniowo-śledczych z Legionowa spędziło wczoraj 7 godzin na czynnościach związanych z dokładnym opisaniem każdego z 1200 listów i przesyłek. Wszystko to policjanci znaleźli w nowodworskim mieszkaniu i piwnicy Jerzego R. Sporządzona przez funkcjonariuszy dokumentacja zawierająca protokół przeszukania i oględzin miejsca zdarzenia zajęła ponad 500 stron! To chyba najlepiej obrazuje skalę nieuczciwości i przestępstwa, którego dopuścił się 50-latek.

Jak ustalili kryminalni, Jerzy R. od czerwca ubiegłego do marca tego roku pracował jako listonosz urzędu pocztowego najpierw w Łomiankach, a w ostatnim czasie w jednym z oddziałów w Legionowie.

Dlaczego ponad tysiąc listów i przesyłek, w tym także zagranicznych, z kartami bankomatowymi i PIT-ami nigdy nie trafiło do odbiorców, wyjaśni prowadzone w tej sprawie śledztwo. Policjanci podejrzewają, że 50-latek może być zamieszany także w przywłaszczanie i sprzedaż okolicznościowych srebrnych i pozłacanych monet emitowanych przez Skarbnicę Narodową. Wiadomo już, że ponad sto takich monet nigdy nie zostało doręczonych.

Film Ten listonosz też nie doręczał przesyłek


Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik Ten listonosz też nie doręczał przesyłek (format flv - rozmiar 1.61 MB)

Powrót na górę strony