Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zambrowski policjant odznaczony

Data publikacji 21.04.2021

Policjant z Komendy Powiatowej Policji w Zambrowie odebrał państwowe odznaczenie „Honorowy Dawca Krwi - Zasłużony dla Zdrowia Narodu”. Jest to odznaka nadawana od 2005 roku honorowym dawcom krwi w uznaniu ich wybitnych zasług na rzecz ratowania ludzkiego życia i zdrowia oraz aktywnej działalności w ruchu honorowego krwiodawstwa.

O tym, że policjanci chętnie oddają krew nie trzeba nikogo przekonywać. Niejednokrotnie funkcjonariusze włączają się w te szlachetne akcje. Sierżant sztabowy Marcin Choiński z Komendy Powiatowej Policji w Zambrowie ten drogocenny dar przekazuje najbardziej potrzebującym już od 18 lat. Zambrowski policjant kilka dni temu odebrał państwowe odznaczenie „Honorowy Dawca Krwi - Zasłużony dla Zdrowia Narodu”. Jest to odznaka nadawana od 2005 roku honorowym dawcom krwi w uznaniu ich wybitnych zasług na rzecz ratowania ludzkiego życia i zdrowia oraz aktywnej działalności w ruchu honorowego krwiodawstwa.

Warto wspomnieć, że Marcin oddał już 21 litrów krwi. Naszemu koledze serdecznie gratulujemy i życzymy co najmniej 100 lat życia oraz 100 litrów oddanej honorowo krwi.

(KWP w Białymstoku / mw)

Powrót na górę strony