Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Gimnazjalistki zniszczyły pamiątkowe tablice

Data publikacji 08.05.2008

Cztery gimnazjalistki z Żagania zniszczyły pamiątkowe tablice w byłym obozie jeńców alianckich. Dziewczyny najpierw na terenie obozu piły alkohol. Potem, dla zabawy, porysowały tablice, pomazały je flamastrem, a nawet przypalały zapalniczką. Teraz ich sprawą zajmie się sąd rodzinny.

O zniszczeniu części tablic informacyjnych znajdujących się na terenie byłego obozu jeńców alianckich policjanci z Żagania dowiedzieli się kilka tygodni temu. Jak się okazało, wandale porysowali tablice ostrym narzędziem, popisali flamastrem, a kilka z nich zostało nadpalonych.

Wyjaśnieniem sprawy zajęli się żagańscy kryminalni. Po sprawdzeniu wielu informacji, weryfikacji zabezpieczonych śladów i dowodów, przesłuchaniu wielu świadków wpadli na trop wandali. Okazało się, że tablice zniszczyły cztery żagańskie gimnazjalistki. Dwie nieletnie już zostały zatrzymane. Wtedy okazało się, że obie uciekły z domów. Obie usłyszały zarzut zniszczenia mienia i przyznały się do winy.

W czasie przesłuchania gimnazjalistki wyjaśniły, że poszły na teren byłego obozu i tam zrobiły sobie imprezę. Kiedy wypiły alkohol, dla zabawy zaczęły niszczyć i podpalać zapalniczką tablice. Teraz ich sprawą zajmie się sąd rodzinny.

Powrót na górę strony