Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Dzielnicowy potrójnym mistrzem w trójboju

Data publikacji 21.04.2021

W Pabianicach odbyły się Mistrzostwa Świata WPA w Trójboju siłowym RAW. Jednym z uczestników zawodów był lidzbarski dzielnicowy - mł. asp. Cezary Urbaniak. Ten na co dzień skromny i spokojny policjant z Komisariatu Policji w Lidzbarku pokonał rywali i wrócił z dorobkiem trzech złotych medali.

Skromny, spokojny, służący pomocą – taki na co dzień jest mł. asp. Cezary Urbaniak. To policjant z powiatu działdowskiego, pełniący służbę w Komisariacie Policji w Lidzbarku. Lubi swoją pracę i sprawdza się w roli dzielnicowego na terenie miasta Lidzbark. Natomiast poza służbą spełnia się w roli sportowca. Z wykształcenia jest nauczycielem wychowania fizycznego. Swój wolny czas oddaje swojej pasji, jaką jest podnoszenie i dźwiganie ciężarów. Małymi kroczkami dąży ku doskonałości, pracując nad siłą, nie tylko fizyczną, ale i psychiczną, bo jak sam podkreśla trening wymaga od sportowca dyscypliny i wielu wyrzeczeń. Dzielnicowy jest świetnie zorganizowany i nie narzeka na brak zajęć. Spełnia się również w roli męża i ojca wychowując z żoną trójkę rozbrykanych dziewcząt w wieku 1,5 roku, 6 i 11 lat.

Swoją przygodę z ciężarami rozpoczął w 2001 roku. Początkowo trenował jedynie chcąc sprawdzić swoje własne możliwości. Powoli, pracując nad utrzymaniem kondycji fizycznej, która, jak wiadomo świetnie przydaje się w pracy w Policji, zaczął mierzyć swoje wyniki w podnoszeniu ciężarów. Zachęcony przez współtrenujących z nim kolegów z klubu Mendelejew Team, zaczął myśleć o wzięciu udziału w zawodach. I tak krok po kroku... dotarł do Mistrzostw Świata w Pabianicach.

Rozgrywane w dniach 16-18 kwietnia 2021r. zawody przyniosły dzielnicowemu nieoczekiwany sukces. Gdzieś w głowie była nadzieja na miejsce na podium, na medal, może jeden, dwa...

O złocie nie myślał, a tym bardziej o trzech. Los okazał się szczęśliwy, a ciężka praca i wysiłek włożony w treningi zostały nagrodzone. Pokonując swoich rywali zdobył złoty medal w rozgrywkach służb mundurowych w kategorii wagowej do 110 kg, drugi w kategorii Submasters w wieku 33-39 lat, trzeci w wyciskaniu sztangi leżąc zaliczanej do kategorii Submasters z wynikiem 190 kg.

W trójboju wyniki dzielnicowego, to przysiad – 250 kg, wyciskanie na ławce leżąc – 190 kg, oraz martwy ciąg – 270 kg, co łącznie dało wynik 710 kg.

Dzielnicowy zmierzył się z ciężarem 280 kg w martwym ciągu, jednak ostatecznie sędziowie uznali podejście za spalone. Co nie oznacza, że na tym wysiłki naszego Mistrza się zakończą.

Policjant podsumowując swój sukces, szczególne podziękowania skierował do swojej żony. Jak sam podkreślił:

- Bez wsparcia i ogromnego zaangażowania Emilii, która jest głównym motywatorem i inspiracją w dążeniach do sukcesów sportowych, nie byłoby mnie stać na takie wyniki.

Już teraz mł. asp. Cezary Urbaniak przygotowuje się do następnego występu w zawodach planowanych na wrzesień 2021r.

  • mł. asp. Cezary Urbaniak podczas zawodów. Podnosi sztangę
    mł. asp. Cezary Urbaniak podczas zawodów
  • mł. asp. Cezary Urbaniak podczas zawodów. Wyciska sztangę leżąc
    mł. asp. Cezary Urbaniak podczas zawodów
  • mł. asp. Cezary Urbaniak w mundurze z zawieszonymi na szyi medalami
    mł. asp. Cezary Urbaniak w mundurze ze zdobytymi medalami

(jn/tm)

Powrót na górę strony