Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Nieuczciwy kasjer

Data publikacji 08.05.2008

Przyznał się do wielu kradzieży na terenie całego kraju. Wczoraj po południu ursynowscy kryminalni zatrzymali 22-letniego Tomasza W., który od kilku miesięcy zatrudniał się jako kasjer w różnych hipermarketach. Jak ustalili funkcjonariusze, wystarczało mu zaledwie kilka godzin pierwszego dnia pracy, aby część wypracowanego utargu zamiast na konto sklepu, trafiła do jego kieszeni. W ciągu kilku miesięcy nieuczciwy kasjer zarobił w ten sposób ponad 15 tysięcy złotych.

Z policyjnych ustaleń wynika, że 22-latek od marca działał na terenie całego kraju. Tomasz W. zatrudniał się jako kasjer w wybranym przez siebie hipermarkecie i rozpoczynał pracę. Po jakimś czasie, gdy w kasie była już wystarczająca ilość pieniędzy, 22-letni pracownik otwierał kasetkę i zasłaniając ją ręką dokonywał kradzieży. Następnie jak gdyby nigdy nic, wychodził z pracy.

Podobnie było wczoraj. Tomasz W. pojawił się w Warszawie. To był pierwszy i, jak się później okazało, ostatni dzień pracy 22- latka w jednym z ursynowskich hipermarketów. Jak zwykle, usiadł za kasą i czekał aż wystarczająco się ona wypełni. Gdy w kasetce było już ponad 3 tysiące złotych, nieuczciwy kasjer przystąpił do działania. Ręką zasłonił kasetkę i zabrał z niej całą kwotę. Nie zdawał sobie jednak sprawy, że jego zachowanie obserwowali kryminalni z Ursynowa, którzy podejrzewali, że Tomasz W. pojawi się właśnie w tym sklepie.

Mężczyzna został zatrzymany. W trakcie rozmowy przyznał się do kradzieży. Swoje zachowanie tłumaczył kłopotami finansowym, w które wpadł w ostatnim czasie. Nieuczciwy pracownik potwierdził, że w taki sposób okradał sklepy w całej Polsce. 22-latek prosto ze sklepu trafił do policyjnej celi. Dzisiaj zajmą się nim ursynowscy dochodzeniowcy, którzy będą również dokładnie ustalać, w ilu sklepach zatrudnił się nieuczciwy kasjer. Tomasz W. już wkrótce stanie przed sądem.

Powrót na górę strony