Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Nastolatkowie odpowiedzą za rozbój i próbę zabójstwa

Data publikacji 08.05.2008

Małopolscy policjanci zatrzymali trzech chłopców, którzy włamali się do domku jednorodzinnego i pchnęli nożem 56-letniego mężczyznę. Dwóch 16-latków i 17-latek odpowiedzą za swoje czyny. Najstarszemu za próbę zabójstwa grozi nawet dożywocie. Poszkodowany mężczyzna przebywa w szpitalu. Jego stan jest stabilny.

Policjanci z komisariatu Policji w Zatorze zostali powiadomieni przez pogotowie ratunkowe w Oświęcimiu o rannym mężczyźnie. 56-letni mieszkaniec Grodziska we własnym domu został napadnięty przez trzech sprawców i ugodzony kilkakrotnie nożem w brzuch.

Policjanci zaczęli intensywnie pracować nad sprawą. Ustalili, że do zdarzenia doszło 5 maja ok. 22.30. Do domku jednorodzinnego w Grodzisku, przez okno w piwnicy włamało się trzech sprawców. Młodzi mężczyźni najpierw drewnianymi sztachetami i metalowymi rurkami pobili śpiącego mężczyznę. Następnie przeszukali dom w poszukiwaniu pieniędzy. W trakcie przeszukiwania domu jeden z napastników nożem kuchennym zadał leżącemu mężczyźnie kilka ciosów w brzuch. Po tym fakcie sprawcy wpadli w panikę i uciekli, zabierając jedynie telefon komórkowy i drobne przedmioty. Telefon ukryli niedaleko miejsca zamieszkania jednego z nich, natomiast pozostałe skradzione rzeczy porzucili. Poważnie ranny mężczyzna ocknął się nad ranem
i powiadomił pogotowie ratunkowe.

Policjanci szybko ustalili sprawców tego brutalnego napadu. Okazali się nimi trzej młodzi mieszkańcy Grodziska. Dwóch 16-latków i 17-latek. Nieletni trafili do policyjnej izby dziecka, natomiast 17-latek został zatrzymany w policyjnym areszcie.
Chłopak odpowie za usiłowanie zabójstwa i rozbój z użyciem niebezpiecznego narzędzia oraz dodatkowo za przerobienie legitymacji szkolnej, którą znaleziono u niego podczas przeszukania. Jego młodsi koledzy będą odpowiadać za rozbój z użyciem niebezpiecznego narzędzia.

Poszkodowany mężczyzna przebywa w szpitalu powiatowym w Oświęcimiu. Jego stan jest stabilny.

Dwóch z napastników to uczniowie pierwszej klasy szkoły zawodowej, trzeci to pierwszoklasista technikum. Wcześniej nie byli karani.

Sąd zadecydował, że jeden z 16-latków trafi na dwa miesiące do schroniska dla nieletnich.
Powrót na górę strony