Aktualności

Policjanci grupy SPEED nieustannie zatrzymują kierujących, którzy w rażący sposób łamią przepisy ruchu drogowego

Data publikacji 22.04.2021

Dolnośląscy policjanci grupy SPEED codziennie pracują nad poprawą bezpieczeństwa na drogach. Najczęściej w nieoznakowanych radiowozach zatrzymują kierowców, którzy za nic mają przepisy. O skuteczności ząbkowickich funkcjonariuszy przekonali się kierujący, którzy w terenie zabudowanym jechali zbyt szybko. „Zarobili” sporo punktów oraz otrzymali wysokie mandaty karne.

Grupa SPEED składa się z doświadczonych funkcjonariuszy. W ich dyspozycji znajdują się radiowozy, z pomocą których mogą studzić emocje kierowców lekceważących drogowe przepisy i zagrażających innym uczestnikom ruchu. Policjanci mają sporo pracy, bo niestety cały czas są osoby, które jeżdżą niebezpiecznie i zdecydowanie za szybko. O skuteczności policjantów ząbkowickiej drogówki przekonali się w ostatnim czasie kierujący, którzy w rażący sposób złamali przepisy ruchu drogowego.

17 kwietnia 2021 roku w miejscowości Służejów policjanci ruchu drogowego z grupy Speed zatrzymali mieszkańca gminy Ziębice, który kierując samochodem vw golf na odcinku 2 km popełnił szereg wykroczeń drogowych. 33-latek wyprzedzał na przejściu dla pieszych i linii podwójnej ciągłej oraz przekroczył dozwoloną prędkość o 47 km/h w obszarze zabudowanym. Za popełnione wykroczenia został ukarany mandatem karnym w wysokości 800 zł oraz otrzymał 18 punktów karnych.

Kolejnego dnia na drodze krajowej nr 8 w miejscowości Boguszyn również policjanci z grupy Speed zatrzymali mężczyznę, mieszkańca powiatu poznańskiego, który samochodem vw golf przekroczył prędkość o 51 km/h. 22-latek nie posiadał uprawnień do kierowania. Na miejscu pasażera w samochodzie siedziała właścicielka pojazdu, która posiadała prawo jazdy. Kobieta za udostępnienie pojazdu osobie bez uprawnień otrzymała mandat karny w wysokości 300 złotych, natomiast kierowca za popełnione wykroczenia został ukarany mandatem w wysokości 1000 złotych.

Opisywane wykroczenia zostały uwiecznione na wideorejestratorze.

(KWP we Wrocławiu / mw)

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 42.55 MB)

Powrót na górę strony
Polska Policja