Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Mierzył do dzieci i został namierzony

Data publikacji 08.05.2008

Policjanci zatrzymali w Kudowie Zdroju mężczyznę, który z pistoletu mierzył do dzieci będących na szkolnej wycieczce. Funkcjonariuszy powiadomiła opiekunka grupy. W mieszkaniu 44-latka policjanci zabezpieczyli między innymi amunicję i granat. Teraz wyjaśniają okoliczności tego zdarzenia.

Dochodziła godzina 19.40, gdy dyżurny komisariatu Policji w Kudowie Zdroju został powiadomiony przez opiekunkę wycieczki szkolnej, że jakiś mężczyzna mierzył z pistoletu do dzieci. Do zdarzenia miało dojść na szkolnej wycieczce, podczas zwiedzania miasta. Jak ustalili przybyli na miejsce zdarzenia funkcjonariusze, nieznany wychowawczyni mężczyzna podszedł do grupy i nagle wyciągnął pistolet.

Na podstawie relacji świadków policjanci wytypowali podejrzewanego mężczyznę. Przy nim znaleziono pistolet gazowy. Podczas przeszukania jego mieszkania funkcjonariusze zabezpieczyli ponadto między innymi amunicję myśliwską oraz granat ręczny bez zapalnika. 44-letni mężczyzna był pijany. Badanie na zawartość alkoholu w jego organizmie wykazało 1,2 promila. Obecnie śledczy wyjaśniają okoliczności tej sprawy.

Za nielegalne posiadanie broni i amunicji grozi do 8lat pozbawienia wolności.

Powrót na górę strony