Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Matka z 3 promilami i z 8-miesięcznym dzieckiem

Data publikacji 08.05.2008

Leszczyńscy policjanci zatrzymali pijaną matkę, która upojona alkoholem leżała nieprzytomna na trawie, a obok niej w dziecięcym wózku spała 8-miesięczna dziewczynka. Maleństwo natychmiast zostało odwiezione do szpitala na obserwację, a pijana matka trafiła do policyjnego aresztu. Badanie jej stanu trzeźwości wykazało, że miała ponad 3 promile alkoholu w organizmie. Za narażenie dziecka na niebezpieczeństwo utraty życia lub zdrowia grozi jej nawet do 5 lat więzienia.

Wczoraj popołudniu dyżurny leszczyńskiej Policji odebrał telefoniczną informację, że za budynkiem jednej ze szkół na polnej drodze stoi dziecięcy wózek, a przy nim, a w zasadzie pod nim, leży kobieta. Kiedy w ciągu kilku minut we wskazane miejsce przyjechali policjanci, nie mogli uwierzyć własnym oczom. Rzeczywiście obok dziecięcego wózka, w którym spało malutkie dziecko, leżała nieprzytomna, upojona alkoholem kobieta. Policjanci zdołali przywrócić ją do rzeczywistego świata. Kobieta została zatrzymana, jej dziecko natomiast trafiło na obserwację do leszczyńskiego szpitala.

Okazało się, że kobieta to 39-letnia mieszkanka Leszna. Jak wstępnie ustalili policjanci "zakrapiany" alkoholem dzień 39-latka spędziła w jednej z miejscowości pod Lesznem na towarzyskiej imprezie. Dziecko zabrała ze sobą. Po jej zakończeniu opierając się na wózku, pieszo wracała do domu. Droga ta jednak zakończyła się na polnej dróżce .

Zatrzymana kobieta, za narażenie swojego dziecka na niebezpieczeństwo utraty życia i zdrowia może trafić do więzienia nawet na 5 lat. O sprawie powiadomiony zostanie również sąd rodzinny.

Powrót na górę strony