Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Niebiesko-zielona pomoc dla chorych dzieci dotarła do warszawskiego szpitala

Data publikacji 26.04.2021

Na co dzień współpracują na różnych płaszczyznach. W wielu miejscach można zobaczyć wspólne patrole złożone z policjantów i strażników granicznych. Teraz razem pomogli jednemu z warszawskich szpitali. Policjanci z Wydziału Sztab Policji Komendy Miejskiej Policji w Radomiu przeprowadzili zbiórkę darów dla chorych dzieci, a na ich apel o pomoc odpowiedzieli związkowcy z Zarządu Oddziałowego NSZZ FSG przy Nadwiślańskim Oddziale Straży Granicznej. Do zbiórki włączyło się też szefostwo Centrum Handlowego E.Leclerc w Radomiu. Swoją „cegiełkę” do akcji dołożył także Zarząd Terenowy NSZZP KMP w Radomiu.

Inicjatywa policjantów z Wydziału Sztab Policji KMP w Radomiu, a w szczególności kom. Mariusza Staszowskiego - Naczelnika Sztabu i sierż. sztab. Rafała Ćwiklińskiego, to odpowiedź na potrzeby Warszawskiego Szpitala dla Dzieci. Swoim pomysłem „zarazili” też Rafała Jeżaka z Wydziału Komunikacji Społecznej KWP zs. w Radomiu oraz Roberta Lisa - przewodniczącego Zarządu Oddziałowego Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego Funkcjonariuszy Straży Granicznej przy Nadwiślańskim Oddziale Straży Granicznej.

Radomscy policjanci oraz funkcjonariusze Nadwiślańskiego Oddziału Straży Granicznej zrzeszeni w związkach, a także szefostwo Centrum Handlowego E.Leclerc w Radomiu, a w szczególności wiceprezes Angélique Renard-Chardin, zbierali artykuły plastyczne dla dzieci, w tym kredki, flamastry, farbki, bloki, nożyczki, ale także zabawki i pościel. Udało się im również kupić fotelik samochodowy do przewożenia dzieci ambulansem. W akcję włączyli się również mundurowi z NSZZP przy KMP w Radomiu. Spotkała się ona także z dużą przychylnością płk Roberta Bagana, Komendanta Nadwiślańskiego Oddziału Straży Granicznej, który osobiście włączył się w zbiórkę darów.

Tuż przed weekendem zebrane dary trafiły do Warszawskiego Szpitala dla Dzieci. Odebrane zostały przez dyrektorkę placówki, Izabelę Marcewicz-Jendrysik, która nie kryła wzruszenia i radości z inicjatywy mundurowych. Przekazane zabawki oraz artykuły piśmiennicze zostaną między innymi wykorzystane w prowadzonym przez szpital ośrodku środowiskowej opieki psychologicznej i psychoterapeutycznej dla dzieci i młodzieży.

Warszawski Szpital dla Dzieci jest szpitalem dziecięcym działającym nieprzerwanie od roku 1869.

Autor: Justyna Leszczyńska

Fot. Piotr Świstak/KSP

  • Policjant oraz strażnik graniczny stojący obok dwóch kobiet
  • Policjant oraz strażnik graniczny stojący obok kobiety
  • Grupa osób w mundurach stojąca na tle szpitala
  • Policjant oraz osoba cywilna stojące obok siebie
  • Podziękowania na przeprowadzoną akcję
  • Podziękowania za przeprowadzoną akcję
Powrót na górę strony