Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Jechała blisko 200 km/h. Szaleńczą jazdę przerwali policjanci z grupy SPEED

Data publikacji 26.04.2021

Tarnogórska grupa SPEED, stworzona do walki z piratami drogowymi, zatrzymała kierującą, która jechała drogą krajową nr 11 blisko 200 km/h, gdzie obowiązuje ograniczenie prędkości do 90 km/h. 30-latka została ukarana mandatem i punktami karnymi. Okazało się, że mieszkanka województwa łódzkiego już wcześniej straciła prawo jazdy za przekroczenie dozwolonej prędkości w terenie zabudowanym.

Bardzo dużo mówi się o tym, że zdecydowana większość tragicznych w skutkach wypadków jest spowodowana nadmierną prędkością. Niesetny nadal wśród nas jeżdżą kierowcy, którzy nie stosują się do jej ograniczeń.

Tak też było w przypadku kierującej samochodem marki Volkswagen Arteon. Kobieta, jadąc drogą krajową nr 11, gdzie obowiązuje ograniczenie prędkości do 90 km/h dość znacznie przekroczyła dopuszczalną prędkość. Mieszkanka województwa łódzkiego pędziła z prędkością blisko 200 km/h.

Jej szaleńczą jazdę przerwali policjanci z tarnogórskiej grupy SPEED. Podczas kontroli drogowej okazało się, że 30-latka nie miała już prawa jazdy. W lutym bieżącego roku zostało zatrzymane na 3 miesiące za przekroczenie dozwolonej prędkości w terenie zabudowanym. Nieodpowiedzialna kierująca została ukarana mandatem w kwocie 1 tysiąca złotych oraz 10 punktami karnymi.

Apelujemy o ostrożną jazdę, zgodną z przepisami ruchu drogowego. Policjanci grupy SPEED dbają o bezpieczeństwo na drogach i nie będą stosowali taryfy ulgowej dla piratów drogowych, których zachowanie na drodze może doprowadzić do tragicznych w skutkach zdarzeń drogowych.

(KWP w Katowicach / kp)

Film Jechała blisko 200 km/h. Szaleńczą jazdę przerwali policjanci z grupy SPEED

Pobierz plik Jechała blisko 200 km/h. Szaleńczą jazdę przerwali policjanci z grupy SPEED (format mp4 - rozmiar 6.68 MB)

Nagranie audio Audiodeskrypcja filmu

Pobierz plik Audiodeskrypcja filmu (format m4a - rozmiar 204.8 KB)

Powrót na górę strony