Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Lot pod specjalnym nadzorem

Data publikacji 08.05.2008

Na warszawskim Okęciu wylądował samolot pod specjalnym nadzorem, na pokładzie którego znajdowali się zatrzymani w Wielkiej Brytanii obywatele Polski. 15 naszych rodaków było poszukiwanych między innymi za rozboje, oszustwa i zabójstwo. W 2007 roku do kraju drogą lotniczą trafiło ponad 500 osób zatrzymanych poza granicami naszego kraju.

To już szósty w tym roku transport zatrzymanych poza granicami Polski obywateli naszego kraju poszukiwanych Europejskim Nakazem Aresztowania. 15 z nich wylądowało na warszawskim Okęciu w specjalnym konwoju z Wielkiej Brytanii. Zatrzymani poszukiwani byli między innymi za rozboje, oszustwa, kradzieże, jazdę po pijaku, czynną napaść na funkcjonariusza i zabójstwo. Wszyscy przetransportowani to mężczyźni, którym wydawało się, że ucieczka za granicę to sposób na uniknięcie kary w Polsce. Prosto z Okęcia trafili do policyjnych aresztów.

Policjanci konwojują coraz więcej zatrzymanych. Wszystko dzięki dobrej współpracy międzynarodowej z państwami europejskimi. W 2007 roku do kraju drogą lotniczą trafiło ponad 500 osób zatrzymanych poza granicami naszego kraju. W tym roku zorganizowano już sześć podobnych lotów, w których przekonwojowano 81 zatrzymanych.

Film Lot pod specjalnym nadzorem


Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik Lot pod specjalnym nadzorem (format flv - rozmiar 4.16 MB)

Powrót na górę strony