Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

UROCZYSTE ŚLUBOWANIE NOWO PRZYJĘTYCH POLICJANTÓW

Data publikacji 27.04.2021

Podczas drugiego przyjęcia w tym roku, do garnizonu małopolskiego przyjęto 79 nowych policjantów. W siedzibie Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie ślubowanie złożyło 17 z nich. Pozostali funkcjonariusze ze względu na stan epidemiologiczny, ślubowali w jednostkach macierzystych.

27 kwietnia br. w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Krakowie odbyło się uroczyste ślubowanie nowo przyjętych policjantów. Wśród zaproszonych gości byli Wicewojewoda Małopolski pan Ryszard Pagacz i Dyrektor Biura Wojewody Pani Monika Kolasa.
Ślubowanie od 17 policjantów, którzy zasilą szeregi KWP w Krakowie, odebrał Komendant Wojewódzki Policji inspektor Roman Kuster. Pozostałe 62 osoby, które zostały przyjęte do służby od 20 kwietnia 2021 r. ślubowały w swoich jednostkach macierzystych.  Podczas dzisiejszej uroczystości Komendant Wojewódzki Policji w Krakowie insp. Roman Kuster odczytał słowa roty ślubowania, które powtarzali za nim adepci sztuki policyjnej. Następnie każdemu z nowych policjantów wręczył identyfikatory służbowe  i pogratulował wyboru zawodu. Pan wicewojewoda również gratulował ślubującym i wręczał im zasady etyki zawodowej.
Teraz przed nowo przyjętymi policjantami przeszkolenie, po którym rozpoczną służbę w jednostkach małopolskiego garnizonu Policji. 17 osób będzie służyć w Komendzie Wojewódzkiej Policji. Komenda Miejska Policji  w Krakowie zyska także 18 nowych funkcjonariuszy.  9 nowych policjantów trafi do Komendy Miejskiej Policji w Tarnowie. Komenda Miejska Policji w Nowym Sączu zyska 3 funkcjonariuszy. Zasilone zostaną także szeregi komend powiatowych. Do Komendy Powiatowej Policji w Krakowie, do Komendy Powiatowej Policji w Olkuszu zostanie przydzielonych 4 policjantów, do Komendy Powiatowej Policji w Oświęcimiu przydzielonych zostanie 5 policjantów. Komenda Powiatowa Policji  w Bochni, Komenda Powiatowa Policji  w Chrzanowie, Komenda Powiatowa Policji  w Miechowie dostaną po 3 funkcjonariuszy, Komenda Powiatowa Policji  w Brzesku, Komenda Powiatowa Policji  w Nowym Targu, Komenda Powiatowa Policji w Zakopanem dostaną po 2 nowych funkcjonariuszy. Do Komendy Powiatowej Policji w Proszowicach, Komendy Powiatowej Policji w Suchej Beskidzkiej, Komendy Powiatowej Policji w Wadowicach i Komendy Powiatowej Policji w Wieliczce zostanie przydzielony 1 policjant.
Podczas dzisiejszej uroczystości, po uroczystym ślubowaniu nastąpiło także wręczenie kilku odznaczeń dla zasłużonych policjantów i cywili z komendy wojewódzkiej i jednostek podległych.    
Po części ceremonialnej głos zabrał Komendant Wojewódzki Policji w Krakowie insp. Roman Kuster. Pogratulował wyboru nowym policjantom i życzył każdemu z nich powodzenia „w ciężkiej służbie, ale dającej ogromną satysfakcję w przyszłości”.  Życzył młodym adeptom sukcesów na miarę funkcjonariuszy odznaczonych dziś medalami. Podkreślił jak ważne są słowa roty ślubowania, że jest to ogromne zobowiązanie wobec obywateli i Państwa.
Wicewojewoda pogratulował młodym policjantom. Zwrócił uwagę na to, jak ciężkim powołaniem jest służba policyjna, jest to wielkie wyzwanie. Adepci nie mogą zapominać o tym, że mają obowiązek służyć obywatelom, dbać o ich bezpieczeństwo ale także dbać o przestrzeganie porządku prawnego Rzeczpospolitej Polskiej. Podziękował również odznaczonym funkcjonariuszom za ich wieloletnią służbę.
Małopolska Policja cały czas rekrutuje i zaprasza w swoje szeregi: strona rekrutacji*.  Zachęcamy do składania podań. Szukamy młodych ludzi, absolwentów szkół średnich oraz osób z wykształceniem wyższym, którzy chcieliby zostać policjantami.

Dołącz do nas: https://malopolska.policja.gov.pl/krk/praca-i-sluzba-w-policj/rekrutacja-do-sluzby/46,Rekrutacja-do-sluzby.html

 • komendant kuster odbiera meldunek od podinspektora Kanii- zastępcy dowódcy OPP w Krkaowie
 • komendant przyjmuje ślubowanie policjantów
 • ślubujący policjanci
 • komendant kuster odznacza medalami policjantów
 • komendant kuster odznacza medalami policjantów
 • komendant kuster odznacza medalami policjantów
 • komendant kuster przemawia do funkcjonariuszy
 • komendant kuster przemawia do funkcjonariuszy
 • Kadra KWP kraków
 • vicewojewoda przemawia, w tle komendant wojewódzki
 • asysta honorowa- poczet sztandarowy
Powrót na górę strony