Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Kolejne zatrzymanie w związku z wyłudzaniem podatku VAT

Data publikacji 28.04.2021

Policjanci Wydziału dw. z Przestępczością Gospodarczą Komendy Wojewódzkiej Policji zs. w Radomiu wraz z funkcjonariuszami Mazowieckiego Urzędu Celno-Skarbowego w Radomiu zatrzymali 34-letniego obywatela Turcji podejrzanego o wyłudzenia kilkumilionowego podatku na szkodę Skarbu Państwa. Mężczyzna został już aresztowany. Śledztwo prowadzone jest pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Radomiu.

Policjanci z Wydziału dw. z Przestępczością Gospodarczą KWP zs. w Radomiu i funkcjonariusze mazowieckiego Urzędu Celno-Skarbowego w Radomiu (MUCS) przeszukali kilka pomieszczeń mieszkalnych w Warszawie i w Wólce Kosowskiej, w tym spółki, która zajmowała się handlem tekstyliami. Przeszukania miały związek z prowadzonym śledztwem pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Radomiu, które dotyczy poświadczeń nieprawdy na dokumentach księgowych w postaci faktur VAT.

Przestępczy proceder 34-letniego obywatela Turcji polegał m.in. na pozorowaniu wywozu towarów rzekomo kupowanych w Wólce Kosowskiej i wywożeniu ich na teren Unii Europejskiej oraz składaniu fałszywych oświadczeń w mazowieckich urzędach skarbowych i wyłudzaniu nienależnego podatku VAT. Dzięki zgromadzonym materiałom dowodowym zatrzymano 34-latka. Mężczyzna trafił do Prokuratury Okręgowej w Radomiu, która wystąpiła do sądu z wnioskiem o jego aresztowanie. Podejrzany o wyłudzanie podatku VAT na blisko 4,5 mln zł, najbliższe 3 miesiące spędzi w areszcie.

Na poczet przyszłych kar zabezpieczono blisko 50 000 zł, w euro i złotówkach. Sprawa jest rozwojowa. Nie są wykluczone kolejne zatrzymania.

(KWP zs. w Radomiu / kp)

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 3.25 MB)

Pliki do pobrania

Powrót na górę strony