Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

"Fotogeniczny" złodziej

Data publikacji 08.05.2008

Bialscy policjanci zatrzymali mężczyznę, który w busie okradł z aparatu cyfrowego śpiącego pasażera. Złodziejem okazał się 50-letni więzień zakładu karnego, który wtedy wracał z przepustki. W pamięci aparatu, który znaleźli w miejscu jego resocjalizacji policjanci, widniał zrobiony zaraz po kradzieży jego autoportret...

Pod koniec kwietnia do komisariatu Policji w Wisznicach zgłosił się młody mieszkaniec Sławatycz. Mężczyzna twierdził, że został okradziony, gdy wracał do domu busem relacji Warszawa-Biała Podlaska. Jego zdaniem do kradzieży doszło wtedy, gdy się zdrzemnął. O tym, że ktoś mu skradł aparat cyfrowy zorientował się dopiero w domu rozpakowując podróżną torbę. Mężczyzna wycenił straty na około 400 złotych.

Już po kilku dniach od zgłoszenia policjanci ustalili złodzieja. Podejrzenia, że jest nim 50-letni więzień zakładu karnego, okazały się jak najbardziej słuszne. Policjanci ustalili, że w dzień kradzieży to właśnie on wracał busem z udzielonej mu przez zakład karny przepustki. W miejscu jego obecnej resocjalizacji funkcjonariusze znaleźli skradziony aparat. 50-latek początkowo nie przyznawał się do winy. Zmienił zdanie, kiedy policjanci w pamięci „cyfrówki” znaleźli jego autoportret - zdjęcie, które złodziej zrobił sobie sam.

Policjanci ustalili, że 50-latek ma na swoim koncie 51 rejestracji kryminalnych. Pierwszy raz trafił do więzienia w latach siedemdziesiątych. Obecnie odbywa karę 8 lat pozbawienia wolności za kradzieże z włamaniem. Niedługo po raz kolejny stanie przed prokuratorem. Czeka go zarzut kradzieży, za które może utracić wolność na kolejne 5 lat.

Aparat w najbliższych daniach wróci do właściciela.
Powrót na górę strony