Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci pomogli zagubionemu seniorowi

Data publikacji 28.04.2021

Funkcjonariusze łosickiego ruchu drogowego pomogli 90-letniemu mężczyźnie cierpiącemu na zaniki pamięci, który siedział przy jednej z ulic na betonowych płytach. Dzięki doświadczeniu policjantów i połączeniu kilku informacji w jedną całość, interwencja zakończyła się szczęśliwie dla seniora.

Dziś, 28.04.2021 r., przed południem, policjanci ruchu drogowego zauważyli na ul. Białostockiej siedzącego na betonowych płytach starszego mężczyznę. Senior sprawiał wrażenie zagubionego, więc policjanci natychmiast się nim zainteresowali.

Okazało się, że mężczyzna miał zaniki pamięci i nie kojarzył, gdzie mieszka, w jaki sposób znalazł się w tym miejscu. Nie pamiętał swojej daty urodzenia, pamiętał jedynie imię i nazwisko oraz, że ma ponad 90 lat. Spokój, opanowanie i cierpliwość funkcjonariuszy spowodowała, że udało się potwierdzić dane mężczyzny w policyjnych rejestrach. Był to 90-latek z terenu gminy Platerów. Udało się również nawiązać kontakt z córką seniora. Jak się okazało, mężczyzna był z nią na zakupach i nagle odszedł, a córka straciła go z oczu. Szukała ojca ponad półtorej godziny, wiedząc o tym, że sam może sobie nie poradzić.

Policjanci zaopiekowali się seniorem do czasu przyjazdu córki. Całego i zdrowego przekazali pod jej opiekę.

(KWP w Radomiu / mw)

Powrót na górę strony