Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Wpadł podczas działań "Alkohol i narkotyki"

Data publikacji 30.04.2021

Policjanci ruchu drogowego i kryminalni z mysłowickiej komendy, wspierani przez przewodnika psów do tropienia narkotyków z komendy w Katowicach, zatrzymali mężczyznę, który w prowadzonym przez siebie warsztacie posiadał znaczną ilość narkotyków oraz papierosy bez polskich znaków akcyzy. Stróże prawa zabezpieczyli ponad kilogram amfetaminy, 400 gramów marihuany i ponad 600 tabletek MDMA. Mężczyzna wpadł podczas działań "Alkohol i narkotyki". Decyzją sądu najbliższe 3 miesiące spędzi w areszcie.

W miniony wtorek (27 kwietnia br.) policjanci z drogówki i kryminalni z mysłowickiej komendy prowadzili działania "Alkohol i narkotyki". Mundurowi wspierani byli przez przewodnika "Luki" i "Enigmy" - psów wyszkolonych do tropienia narkotyków z komendy miejskiej w Katowicach. Podczas kontroli drogowej renault, kierowanego przez 55-letniego mieszkańca Sosnowca, policjanci znaleźli w aucie amfetaminę. W toku dalszych czynności prowadzonych z mężczyzną kryminalni znaleźli w prowadzonym przez niego warsztacie ponad kilogram amfetaminy, 400 gramów marihuany, ponad 600 tabletek ecstasy, 1200 tabletek viagry i ponad 23 tysiące papierosów bez polskich znaków akcyzy.

55-latek został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu. Wczoraj usłyszał zarzuty, a sąd, na wniosek śledczych, zastosował wobec niego 3-miesięczny areszt. Za posiadanie znacznej ilości narkotyków grozi mu kara do 10 lat więzienia.

(KWP w Katowicach / kp)

  • policjant z zatrzymanym 55-latkiem przy radiowozie
  • zabezpieczone przez policjantów papierosy bez polskich znaków akcyzy
  • zabezpieczone przez policjantów tabletki ecstasy, Viagra, amfetamina i marihuana popakowane w woreczkach strunowych i foliach aluminiowych
  • zabezpieczona przez policjantów amfetamina w woreczkach strunowych w wiadrze
  • zabezpieczona przez policjantów marihuana w foliach aluminiowych
  • policjanci i pies do tropienia narkotyków sprawdzają kierowcę renault
Powrót na górę strony