Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zwolnij! Szkoda życia!

Data publikacji 30.04.2021

Zbliżający się przedłużony weekend majowy dla wielu Polaków będzie okazją do zaplanowania dłuższego wypoczynku.

Niezależnie od weekendowych planów miejmy na uwadze bezpieczeństwo. Pamiętajmy, aby ciesząc się wiosenną pogodą i wolnym czasem korzystać z drogi w sposób, który nie koliduje z przepisami prawa i nie zagraża innym.

W związku z trwającym sezonem dla jednośladów przypominamy rowerzystom, motocyklistom i motorowerzystom, że są niechronionymi uczestnikami ruchu i w ich przypadku lekceważenie przepisów ruchu drogowego może doprowadzić do poważnych konsekwencji.

Nad bezpieczeństwem uczestników ruchu czuwać będą policjanci ruchu drogowego, w tym policyjne grupy SPEED, których głównym zadaniem jest przeciwdziałanie niebezpiecznym zachowaniom na drodze takim, jak m.in. nieprzestrzeganie ograniczeń prędkości.

W promowanie bezpieczeństwa w ruchu drogowym już kolejny raz włącza się firma Screen Network S.A. Od 30 kwietnia do 4 maja 2021 roku, na swoich ekranach znajdujących się na terenie kraju, emituje spot przypominający kierującym o przestrzeganiu ograniczeń prędkości - Zwolnij! Szkoda życia!

Korzystając z wolnego czasu miejmy również na uwadze konieczność przestrzegania zasad  związanych z epidemią COVID-19. Więcej informacji na ten temat na stronie Koronawirus: aktualne zasady i ograniczenia

(Biuro Ruchu Drogowego KGP)

Inne komunikaty na temat bezpieczeństwa na drogach podczas majowego weekendu:

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 2.99 MB)

Pliki do pobrania

Powrót na górę strony