Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci z trzech województw dbają o "Bezpieczne DK 46"

Data publikacji 30.04.2021

Dzisiaj, policjanci z opolskiej drogówki wraz z funkcjonariuszami z województwa śląskiego i dolnośląskiego przeprowadzają wzmożone działania kontrolno-prewencyjne pn. „Bezpieczna DK 46’’. W działaniach zaangażowane są patrole wchodzące w skład grupy ,,SPEED’’ z terenu trzech województw. Policjanci w nieoznakowanych i oznakowanych radiowozach wyposażonych w wideorejestratory i laserowe mierniki prędkości reagują na wykroczenia i przestępstwa drogowe.

DK 46 pełni funkcję bardzo ważnego szlaku komunikacyjnego o bardzo dużym natężeniu ruchu prowadząca blisko granicy z Czechami w pobliżu Kudowy Zdroju, przez Nysę, Opole do Częstochowy. Duże natężenie ruchu niestety ma negatywne przełożenie na liczbę wypadków drogowych.

Tylko od 2017 roku na opolskim docinku tej drogi doszło do ponad 2 000 zdarzeń drogowych, w których 300 osób zostało rannych, a 30 zabitych. Dlatego policjanci skupią się na wykroczeniach związanych z nieprzestrzeganiem limitów prędkości, nieprawidłowym wyprzedaniem, zmianą pasa ruchu oraz niezgodnym z przepisami korzystaniem z telefonów komórkowych.

W ramach prowadzonych działań, dla kierowców wręczane są materiały profilaktyczne z zakresu bezpiecznej prędkości oraz apteczki pierwszej pomocy. Pamiętajmy, że chociaż apteczka nie jest obowiązkowym elementem wyposażenia pojazdu, to w razie wypadku mamy obowiązek udzielenia pierwszej pomocy osobom poszkodowanym.

W działania włączyła się również Inspekcja Transportu Drogowego, Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad Oddział w Opolu oraz Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Opolu.

Opis filmu: audiodeskrypcja w załączniku

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 14.35 MB)

Nagranie audio Audiodeskrypcja

Pobierz plik Audiodeskrypcja (format mp3 - rozmiar 2.72 MB)

Pliki do pobrania

Powrót na górę strony